Almanya ne yapmaya çalişiyor


Almanya\`nın Bochum kentinde yaşayan Mardinli şaka Sancak, şeker rahatsızlığı nedeniyle geçtiğimiz Perşembe günü vefat etti. Sancak\`ın naaşı memleketlerinde defnedilmek üzere kefenlenip tabuta konuldu ve havayolu ile aktarmalı şekilde istanbul\`da gönderildi. lakin şaka Sancak\`ın cenazesi istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı\`nda diğer bir cenazeyle karıştırıldı. istanbul\`daki havayolu şirketi, Mardin\`e göndermesi gereken cenazeyi Konya\`ya ve Konya\`ya göndermesi gereken cenazeyi ise Mardin\`e gönderdi.

SON ANDA fark ETTiLER

Mardin Havalimanı\`nda cenazeyi Midyat ilçesinde defnetmek için bekleyen latife Sancak\`ın yakınları, cenazenin kendilerine ait olmadığını son anda ayrım etti. bir hale tepki belli eden şaka Sancak\`ın torunu Servet Yıldırım ile yakını Yahya Doğan, cenazeleri karıştıran havayolu şirketi konusu için yasal süreç başlatacaklarını anlatım etti.

Almanya\`nın Bochum kentinde yaşadıklarını ve perşembe günü şeker hastası olan ninesinin vefat ettiğini söyleyen Servet Yıldırım, cenazenin Duesseldorf havaalanından türkiye\`ye gönderdiklerini ve kendilerinin de öteki bir uçakla geldiğini belirtti.

\”BüYüK BiR YANLışLıK OLMUş\”

Yıldırım, \”Biz istanbul\`a geldik. Cenazemiz de istanbul Sabiha Gökçen Havalimanı\`na geldi. Oradan da aktarmalı Mardin\`e gelecekti. Orada büyük bir yanlışlık olmuş. Konya\`ya giden bir cenaze ile karışmış. Bizim cenazemiz de Konya\`ya gitmiş. Konya\`daki cenaze de buraya geldi. Bunu cenazeyi Mardin\`de teslim aldıktan sonra fark ettik. Büyük bir mağduriyet yaşadık. Cenazemiz Midyat\`ta defnedileceği için köyden tüm akrabalarımız ile geldik. Cenazeye baktık bizim olmadığını görünce teslim almadık. memleketimiz\`nin birçok ilinden akrabalarımız gelmişti, hepsi geri dönmek mecburiyetinde kaldı. Yarın tekrar gelecekler. Yetkililer bize tatmin edici bir cevap veremedi. Bize \`yarınki uçağı bekleyin\` dediler. Cenazemiz yarın sabah uçağı ile gönderilecek. Her iki cenaze de Almanya\`dan yola çıkmış. Aktarmalı şekilde birisi Konya\`ya bir tanesi Mardin\`e gelecekti. Orada çalışanlar yönünden karıştırılmış. Bizim cenaze Konya\`ya Konya\`nın cenazesi ise Mardin\`e geliyor.\” dedi.

Avukatlarına haber verdiklerini ve bu konuda yasal bir süreç başlatacaklarını belirten Yıldırım, \”Tazminat davası açmayı düşünüyoruz. Avukatlarımız ile görüştük.\” diye konuştu.

\”kayıp BiR EşYA gibi MUAMELE GöRDüK\”

şaka Sancak\`ın yakını Yahya Doğan ise cenazeyi almaya gelirken Mardin Havalimanı\`nda beklenmedik bir şok yaşadıklarını söyledi. Kendilerine ait cenazenin Konya\`da defnedilmek üzereyken ayrım edildiğini öğrendiklerini anlatım eden Doğan, \”Durumu telafi etmek için şirket yetkililerine ulaşamadık. Havalimanında çalışan görevliler ile aramızda bir şeyler yapmaya çalıştık. kayıp bir eşya bu gibi bir muamele gördük. Hoş bir şey değil. Cenazenin şu anda nerede ve ne durumda olduğuna dair bir bilgimiz bulunmamaktadır. nedeniyse yetkililerle görüşemedik\” şeklinde konuştu.

Yaşanan bu karışıklığın ardından Konya\`ya giden latife Sancak\`a ait cenaze bugün sabah saatlerinde Mardin\`e ulaştı. Cenazelerini saha yakınları defin işlemi başlattı.

kelime sayısı: 375

Almanya ne yapmaya çalişiyor ile Benzer Yazılar:

30 Mart 2015 Saat : 5:55
  Genel

Almanya ne yapmaya çalişiyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari