Ankara Büyük Şehir Belediyesi


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi sebebi ile çubuk ilçesinde düzenlenen fidan dağıtım törenine katıldı.

Törende gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gökçek, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ile aralarında yaşanan tartışmaya ilişkin, \”Her şeyden önce şunu söyleyeyim, buraya pek çok aşırı medya kuruluşundan arkadaşımız geldi. Bazı arkadaşlarımız \`ne diyecek\` diye merak ediyor, bazı arkadaşlarımız da özellikle memleketimiz\`de AK Parti\`yi karıştırabilmek ve fitneyi büyütebilmek, fitne ateşini daha yaygın bir duruma getirebilmek, \`acaba üzerine nasıl benzin dökeriz\` diye buraya geldi, \`bakalım Melih Gökçek ne diyecek\` dedi fakat sizi üzecek haber vereceğim. Fitneye biz ateş dökmeyiz tam aksine söndürürüz. şu anda bazı ekranları başında seyredenler çok üzülmüş olabilirler fakat maalesef fitne ateşini söndürüyoruz\” dedi.

\”Ben Bülent Arınç\`la ilgili ifadelerimi iki adet tweette belirttim\” diyen Gökçek, şunları kaydetti:

\”O benim tweetime cevap verdi, ben de onun üzerine karşı yanıt verdim. O cevaptan sonra Sayın Başbakanımız bana bir bakanımız vasıtası ile haber gönderdi, dedi ki \`Melih Bey konuşmasın, ben kendisiyle görüşeceğim.\` Biz AK Partililer\`de parti disiplini bulunmaktadır. Emirdemiri keser. Bu sorun dolayısıyla ben dikkat ederseniz bir daha konuşmadım. Ben konuşmaktan rahatsız olan, kaçan bir insan olup olmadığımı memleketimiz değil dünyada kamuoyu gayet iyi bilir ama parti disiplinine bağlılık açısından onu da bilir. Bu yüzden dolayı ben bir daha da konuşmadım. Bundan sonra da bu konu üstünde konuşmayacağım. sebebi ise dün akşam Sayın Başbakanımızla görüştüm, Sayın Başbakanımız kamuoyunda bazı kesimlerin bu işi, özellikle fitneyi kaynatmak maksadıyla kullandığı için konuşulmaması gerektiğini ifade etti. Başbakanımızın emri başım üzerine, bizde parti disiplini bunu gerektirir. Demin de söyledim buyruk demiri keser. Bugünden sonra bu konu hakkında muhakkak ve muhakkak konu üstünde en ufak bir suale cevap vermeyeceğim. sebebi ise bizim partimiz CHP değil, benim genel başkanım Kılıçdaroğlu değil. Biliyorsunuz CHP\`de bir tanesi konuştuğu zaman Kılıçdaroğlu, \`Susun artık bu konuyu gündeme getirmeyin\` dediği süre CHP\`deki adet koro halinde konuşmaktır, bir insanın yerine on şahıs konuşmaya başlar. Yani CHP değildir AK Parti. AK Parti\`de bir komut verilmektedir ve o emir verildikten sonra yerine getirilir. Ben Sayın Başbakanımın emri üzerinebundan böyle kesinlikle konuşmayacağım. buyruk demiri keser ve fitne büyüsün diye çaba edenlere bundan sonra herhangi bir kapital kalmadığı için konuşamayacaklar. Ha bunu fırsat bilip de savcılığa koşanlar, köşelerde yazanlar mevcut. Onlara bununla birlikte bundan sonraki diri yayınlarda enine boyuna cevaplarını verip ne kadar cahil olduklarını da belgeleriyle ispat ederim. özde söyleyeceğim budur.\”

Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile Benzer Yazılar:

25 Mart 2015 Saat : 3:42
  Genel

Ankara Büyük Şehir Belediyesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari