Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Fas’a gidecek


  • Anasayfa
  • Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Fas’a gidecek

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ile Yunus Emre Enstitüsünün programlarına katılmak ve temaslarda bulunmak üzere yarın Fas’a gidecek.

Suudi Arabistan’dan Fas’a geçecek Kurtulmuş, başkent Rabat’taki programın ilk gününde Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılarınca verilecek Türk sanat musikisi konserine katılacak, Yunus Emre Enstitüsünün “Panorama Türkiye” sergisini açacak.

Ziyaretin ikinci gününde Fas Başbakanı Abdelilah Benkiran, Fas Yükseköğrenim Bakanı Lahcen Daoudi, Fas Kültür Bakanı Amine Sbihi, Fas İslam İşleri ve Vakıflar Bakanı Ahmed Toufiq ve Yurtdışında Yaşayan Faslılar Bakanı Anis Birou ile görüşecek Kurtulmuş, Türkiye’nin Rabat Büyükelçiliğinin vereceği öğle yemeğinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) “Faslı mezun öğrencileri” ile bir araya gelecek.

“Medeniyet tasavvuru” konferansı

Milli Kütüphanede “medeniyet tasavvuru” konulu konferans verecek Kurtulmuş, Faslı akademisyen ve öğrencilerle de görüşecek.

Kurtulmuş, konferansın ardından kütüphanede Türkiye’den getirilen “Osmanlı Kaftanları” ve “Osmanlı Fermanları” sergilerini açacak.

Yunus Emre Enstitüsü Rabat Türk Kültür Merkezini ziyaret edecek Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Çarşamba günü, TİKA tarafından tefrişatı ve donanım desteği yapılan Muhammed V Üniversitesi Rektörlük binasındaki çok amaçlı oditoryumun açılış törenine katılacak.

Aralıkta vefat eden Fas eski Başbakan Yardımcısı Abdullah Baha’nın kabrini ziyaret edecek Kurtulmuş, Fes-Boulemane Valisi Mohamed Dardouri’nin heyet onuruna vereceği akşam yemeğine iştirak edecek.

Dardouri ile 5 Mart Perşembe günü bir araya gelecek Kurtulmuş, kuzey Afrika’nın en eski üniversitesi Al-Karavin Üniversitesi yönetimi tarafından da ağırlanacak.

(AA)

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Fas’a gidecek ile Benzer Yazılar:

2 Mart 2015 Saat : 9:44
  Genel

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Fas’a gidecek Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari