dental bridge turkey , all on 4 turkey , vip hotels and brands in turkey


  • Anasayfa
  • dental bridge turkey , all on 4 turkey , vip hotels and brands in turkey

DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma , çeşitlisebeplerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye özgü diş rengini birkaç ton açmakiçin kullanılan bir yöntemdir. Hastadan hastaya değişmekle birlikte, genellikle dişler 3- 10 ton arası açılmaktadır. Beyazlatma etkisi, hastanın diş yapısına, yeme içme alışkanlıklarına bağlı olarak değişse de genellikle 2 yıldır. all on 4 turkey Bu süreyi koruyabilmek için, uygun beyazlatıcı diş macunları kullanılabilir.

Beyazlatma işlemi 15 yaşından büyük çocuklara uygulanabilmektedir. Beyazlatma işlemi,hekim kontrolünde ve uygun materyalle yapıldığında dişler hiçbir zarar görmemektedir. 15 yaşından küçük çocuklarda, dişleri çok hassas  olan bireylerde, dişlerinde ciddi aşınmalar ve dişeti çekilmeleri olan hastalarda uygulama yapılması uygun değildir.. dental bridge turkey Uygulama esnasında veya uygulamayı takip eden 1-3 gün arası sürede ufak çaplı hassasiyetler görülebilmekte ama bu hassasiyetler bu süre sonunda tamamen kaybolmaktadır. vip hotels and brands in turkey

2 çeşit uygulama yöntemi vardır.

  1. Ofis tipi beyazlatma: Ofis tipi beyazlatmada; sıklıkla kullanılan hidrojen peroksit içerikli beyazlatma ajanı dişlerin dış yüzeylerine diş hekimi tarafından uygulanır. Seans sonunda (ortalama 45 – 60 dk arasında) istenen renk tonu elde edilir.Özellikle canlılığını yitirmiş zamanla kararan kanal tedavili dişlerde, ofis tipi beyazlatma yardımıyla sağlıklı dişlerle aynı renk tonuna getirilir.
  1. Ev tipi beyazlatma: Hastadan alınan ölçülerle, hasta ağzına uygun olarak şeffafplaklar hazırlanır. Bu şeffaf plakların içine hastaya uygun konsantrasyonda jeller (özellikle karbamid peroksit etken maddeli ürünler) verilir. Hasta kendi evinde, günde birkaç saatlik uygulamalar yapar ve renk açılır. Genellikle 3- 6 gün arası uygulama yeterli olacaktır.

Ev tipi beyazlatmada, renk değiştirmiş kanal tedavili dişlerin ya da tetrasiklin renklenmelerinin beyazlatılması mümkün değildir. Çünkü bu ev tipi beyazlatmada, hastanın diş ve dişetlerine zarar vermemek için daha düşük konsantrasyonlu beyazlatma ajanları kullanılmaktadır.

Beyazlatma işleminin ağızdaki dolgular ve kaplamalara herhangi bir etkisi yoktur. Onun için beyazlatma sonrası renk farkına bağlı olarak, dolgu ve kaplamaların yenilenmesi gerekebilir.

Tedavi sırasında ve takip eden 3-4 gün içinde; sigara, çay, kahve, kola, kırmızı şarap ve meyve suları gibi asitli ve renklendirici içecek ve yiyeceklerden uzak durmak oldukça önemlidir.

Hastaya hangi tip tedavinin uygulanmasının daha iyi olacağı, ne kadar süreye ihtiyaç olduğu gibi konular için diş hekimi muayenesi şarttır. Bu muayene sonucunda yapılan beyazlatma işlemi yardımıyla daha beyaz dişlere, daha güzel gülüşlere ulaşmak elinizdedir…

Hasan Hüseyin ERTÜRK
Ağız ve Diş Sağlığı
PERLA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

dental bridge turkey , all on 4 turkey , vip hotels and brands in turkey ile Benzer Yazılar:

24 Aralık 2019 Saat : 1:58
  Genel

dental bridge turkey , all on 4 turkey , vip hotels and brands in turkey Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari