e ticaret siteleri


Neden mi E-ticaret Yapmalıyız?
Son zamanlarda e-ticaret girişimcileri iyice ortalığa çıkmaya başladı. Kuşkusuz alışveriş alışkanlıklarının değişmeye başlaması bunun en büyük sebebi. Rakamlar gösteriyor ki, Türkiye’de her haneye internet giriyor. Aynı zaman akıllı teknolojilerin gelişmiş olması ve sosyal medya gibi iyice bizi interneti kullanmaya zorlayan yenilikler ve girişimler, internete güven konusunda da kaygısız bir neslin doğmasına neden oluyor. Tüm bu gelişmeleri düşündüğümüzde alışverişin internet üzerinden yapılmaya başlaması bir rastlantı değil. Elbette ürün çeşitliliği ve fiziksel mağazalardaki fiyatlardan daha cazip olması gibi sebepler de, alışveriş alışkanlığımızı sanal aleme taşımamızın sebepleri içerisinde sayılabilir.
Türkiye dünya e-ticaret büyüme ortalamasını ikiye katlamış durumda. E-ticaret sektöründe yüzde 38 civarında bir büyüme potansiyeline sahip olan ülkemiz, dışarıdan da e-ticaret girişimcililerinin ülkemize yatırım yapmalarını sağlıyor. Ama bu konuda sanırım yerli girişimciler henüz ortalığa çıkma veya çıkmama konusunda kararsızlar. Yine de yerli girişim olarak karşımıza çıkan kaliteli e ticaret fiyatları mevcut ama yenilerin ortaya çıkmaması için hiçbir sebep yok. Bunun gerçekleşmesi için Etid ve diğer kurumlar teşvikleriyle ortaya çıkıyorlar. Özellikle KOBİ gibi firmaların kendilerini internete entegre etmeleri için büyük teşvik ve destekler var. Bunun KOBİ gibi firmalara sağladığı faydalar var tabi. Öncelikle daha geniş bir ticaret havuzunda müşteri kovalayabilecekler. Büyümelerine ilaç olacak bir yatırım yapmış olacaklar. Ayrıca finansman veya bütçe ayırma konularında çokta para harcamalarına gerek yok.
Elbette yeni girişim olarak webticaret e-ticaret yapmak isteyenlerin de büyük imkanlara ve fırsatlara tanıyor. Sadece bu girişim cesaretini göstermek yeterli. E-ticaretin Paketleri toplam ticaret içerisinde ki payı her ne kadar yüzde 1,2 gibi ufak bir rakammış gibi gözükse de, yukarıda yazdığım büyüme oranı ve büyük bir potansiyel, bu pastadan yeni girişimcilerin de pay almasını sağlayacak niteliktedir. Doğru kararlar vererek, en iyi altyapı sistemini sunan ajanslardan e-ticaret programlama ve tasarım hizmeti alınması gerekir. Doğru kurulan e-ticaret altyapısı sayesinde başarı sağlamak kolay olacaktır. SEO altyapısından, ödeme ve kampanya sistemleri gibi önemli özeliklerin doğru çalışması ve yeterli olması gerekir. Bunu sağlamak adına doğru ajanslardan destek almayı asla unutmayın!

e ticaret siteleri ile Benzer Yazılar:

15 Mart 2015 Saat : 4:21
  Genel

e ticaret siteleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari