Engelliler için 750 bin mavi kapak topladı


Ağrı’da Cumhuriyet mahallesinde yaşayan ve doğuştan yürüme engelli olan 5 çocuk babası Çabaş, engelli aracıyla kamu kurumlarından, okul bahçelerinden, cadde ve sokaklardan mavi kapak toplayarak, engellilere umut olmaya çalışıyor.

Çabaş, engelli arkadaşlarına destek olabilmek için mavi kapak toplamaya başladığını belirterek, hedefinin kentteki engellileri tekerlekli sandalyeye kavuşturmak olduğunu söyledi. Her kuruma, cadde köşelerine mavi kapak bırakılması için bir kutu koyduğunu anlatan Çabaş, mavi kapak toplamaya ailesi kadar çeşitli kurumların da destek olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Bu çalışma sayesinde Ağrı’daki engelli vatandaşlarımız tekerlekli sandalyeye kavuşacak. Bu konuda herkesin duyarlı olmalarını istiyorum. İnsanlar, ’bu insan neden bu mavi kapakların peşinde’ diyebilirler. Ben 42 yaşındayım ve bu süre içerisinde hep acı çektim ve çektirdim. Gitmek istediğim yere gidemedim, ulaşamadım. Benden daha kötü durumda olan insanlarımız var. Bazı engelli vatandaşlarımız var ki çamurun içerisinde sürünerek gidiyor. Ben onları gördüğümde daha büyük acı çekiyorum.”

Engelli vatandaşlara destek olunması gerektiğini vurgulayan Çabaş, “Engelliler olarak çok zorluklarla karşılaşıyoruz. Kimse kimsenin sıkıntısını bilemez. Ben de onun için gece gündüz demedim, hep mavi kapak topluyorum” diye konuştu.

MAVİ KAPAKLAR ENGELLİLERİN UMUDU

Mavi kapak topladığı için kentte herkesin kendisini tanıdığını anlatan Çabaş, engelli aracıyla kurum ve kuruluşları dolaşarak mavi kapak topladığını, bu çalışmasıyla engelli insanlara katkı sağlamaya çalıştığını söyledi.

Yaklaşık 6 ayda 750 bin mavi kapak toplandığını vurgulayan Çabaş, “Her 10 bin kapağa bir tane tekerlekli sandalye gelirse, çok sayıda tekerlekli sandalye alabileceğim. Ben engelli olmama rağmen bunu başardım. Engelliler hepimizinengellisi, bir tek kişinin değil. Biz de engellilere yardım etmeli, onlar için mücadele etmeliyiz.Sadece mavi kapak konusunda değil, her konuda destek olmalıyız” dedi.

Engelli aracı sayesinde kendisinin çok fazla sıkıntı çekmediğinin altını çizen Çabaş, konuşmasını şöyle tamamladı: “Engelli arkadaşlarımın da tekerlekli sandalyesi olması için 1 milyon mavi kapak toplamayı hedefliyorum. Bu konuda bütün kurumlarımız çok duyarlı. Bana destek oluyorlar. Mavi kapaklar, engelliler için bir umuttur. Engelliler destek gördükleri zaman unutulmadıklarını düşünürler ve hayata olumlu bakarlar. Daha mutlu ve güler yüzlü olurlar. Bu kapaklar çöpe gideceğine birilerine umut olsun istedim. Bu sayede engelli vatandaşımız rahata kavuşur. Ömrümün yettiği kadar engelliler için çalışacağım.”

Engelliler için 750 bin mavi kapak topladı ile Benzer Yazılar:

4 Mart 2015 Saat : 11:28
  Genel

Engelliler için 750 bin mavi kapak topladı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari