Film Oscar Ekipleri


islami inanışa göre herhangi bir şekilde tasvir edilmesi günah olarak kabul edilen Hz. Muhammed\`in, \”Allah\`ın Elçisi Muhammed\” filminde başını arkadan gösterileceğinin açıklanması eleştirileri birlikte getirdi. islam bilginleri Hz. Muhammed\`in herhangi bir şekilde tasvir edilmeye çalışılmasının tamamen yasak olduğunu söylüyor.

EN yüksek bedelli FiLM

plan tamamlandığında iran\`ın şimdiye kadar yaptığı en pahalı film olarak da tarihe geçecek. Filmin yönetmeni Majid Majidi; \”Hz. Muhammed\`i tanıtabilecek her türlü filmde destekçi olmaya hazırız. Biz Müslüman bir ülkeyiz ve böyle bir yapımın altından kalkabilecek kültür ve birikime de sahibiz.\” şeklinde konuştu.

CHARLiE HEBDO öRNEği

Bazı kesimler ise Hz. Muhammed karikatürü yayınladıktan sonra saldırıya uğrayan ve 12 kişinin hayatını kaybettiği Charlie Hebdo dergisini misal göstererek, böyle bir işe girişmenin kışkırtıcı olabileceğini söyledi.

HAMANEY\`DEN TAM DESTEK

bütün bu eleştirilere karşın film iran lideri Ayetullah Hamaney\`in desteğini aldı. Hamaney 2012 yılında filmin setini ziyaret ederek desteğini göstermiş oldu.

FiLM içiN OSCAR\`Lı EKiP

Yönetmen Majidi işi şansa bırakmayarak Oscar ödüllü oldukça çok adı kadroya dahil etmeyi başardı. Bu isimler içinde Oscar ödüllü özel efekt uzmanı Scott E. Anderson, üç Oscarlı italyan görüntü yönetmeni Vittorio Storaro ve 2 Oscarlı müzik yapımcısı Allah-Rakha Rahman bulunuyor.

3 DiLDE YAYıNLANACAK

Filmin Arapça, Farsça ve ingilizce şekilde yayınlanacağı öğrenildi. Herhangi bir aksilik çıkmazsa filmin iran\`da yazın vizyona girmesi planlanıyor.

üçLEME OLMASı PLANLANıYOR

Film yapımcıların yüzünü gişede güldürürse devamının da çekilebileceğini ve üçleme olabildiği düşünülüyor. Devam filmlerinde ise Hz. Muhammed\`in gençliği ve 40\`lı yaşlarından sonrasının anlatılacağı söylentiler arasında.

30 MiLYON DOLAR HARCANDı

Nourtaban Film alanı Başkanı Mohammed Mahdi Heidarian film için şirketinin şimdiye kadar 30 milyon dolar harcadığını teyid etti. Film için kimlerin finansör olduğu meselesi için ise bir açıklama yapmadı.

Film Oscar Ekipleri ile Benzer Yazılar:

25 Mart 2015 Saat : 7:44
  Genel

Film Oscar Ekipleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari