Fransa yine haberi


Alman yetkililer uçakta 67 vatandaşlarının olduğu açıkladı. Kurbanlar arasında iki opera sanatçısı da bulunuyor. Opera sanatçısı 54 yaşındaki Oleg Bryjak, Richard Wagner\`in \”Siegfried\” adlı opera oyununu Barselona\`da sahneledikten sonra Almanya\`ya dönüyordu.

Oleg Bryjak\`la \”Siegfried\” operasında yanyana şarkı söyleyen bir başka opera sanatçısı ise Alman vatandaşı Maria Radner idi. Maria Radner eşi ve bebeğiyle beraber \”ölüm uçağına\” binmişti.

Bayreuth Richard Wagner Derneği\`nin burslu öğrencisi olan Maria Radner son olarak ABD\`nin New York kentindeki Metropolitan Opera\`da şarkı söylemişti. Radner Almanya\`da ati vaad eden opera sanatçıları içinde gösteriliyordu.

tayyare 16 öğRENCiYE MEZAR OLDU

Almanya\`nın kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Haltern kasabasında bulunan Joseph-König-Gymnasiums da 13 talebe ve 2 öğretmene ağlıyor. ispanya\`ya konuk talebe olarak giden Alman öğrencilerin yaşamı da Alpler\`de son buldu.

ispanya\`ya misafir talebe olarak giden 16 Alman öğrenci evlerine dönemedi.

Kaza sonrası izah yapan Haltern Belediye Başkanı Bodo Klimpel, \”kent tarihinin en karanlık gününü yaşıyoruz. çocuklarını karşılamak için havalimanına giden aileler uçağın inmediğini görünce cep telefonlarına sarıldılar. lakin o cep telefonları hiç açılmadı\” dedi.

37 yaşındaki ispanyol Marina Bandres Lopez-Belio de, 7 aylık oğlu ve kocasıyla beraber ispanya Zaragoza\`da amcasının cenazesinden dönüyordu. Onlar da kazada hayatını kaybetti.

BiR TüRK YOLCU VARDı

azalma gösteren uçağın bir de Türk yolcusu vardı. Alman ilaç devi Henkel\`de çalışan 50 yaşındaki Muradiye Lohmann\`ın yaşamı da Alpler\`de son buldu.

Almanya\`nın Essen kentinde yaşayan Lohmann\`ın 5 yıldır Düsseldorf\`ta bulunan Henkel şirketinde çalıştığı belirtildi. Kızlık soyadı \”çelik\” olan Muradiye Lohmann\`ın evlendikten sonra Türk vatandaşlığından çıktığı da ifade edildi.

UçAğıN KARAKUTUSU BULUNDU

Fransa içişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, kurtarma ekiplerinin kazadan yaklaşık 6 saat sonra uçağın kara kutularından birine ulaştığını söyledi. Beyaz Saray\`dan yapılan açıklamada ise uçağın düşmesinde terör bulgusunun olmadığı ifade edildi. Uzmanlar, eldeki ilk bilgilerin uçağın kabin basıncında sorun olduğunu gösterdiğini söylüyor.

enkaz kurtarma çalışmaları meselesinde bilgi sahibi olan bir uzman Reuters\`a yaptığı açıklamada, ulaşılan karakutuda kokpit içindeki ses kayıtlarının bulunduğunu söylerken; uzmanların, hava kazalarını soruşturmada elzem olan uçuş bilgisini içeren ikinci karakutuyu da incelemeleri gerektiğini vurguladı.

Arama ekipleri yönünden hasarlı bir biçimde bulunan, uçakta kokpit içi konuşmaları kaydeden kara kutu, inceleme yapmak üzere uzmanlara teslim edildi. Fransa içişleri Bakanlığı Sözcüsü Pierre-Henry Brandet, Jandarma kurtarma ekipleri, sağlık personeli, araştırmacılar ve alanların güvenliğini sağlayanlar toplam 600’den fazla bireyin arama çalışmalara aralıksız devam ettiğini söyledi. Kimlik tespiti ve arama çalışmalarının bir haftadan çok sürebileceği açıklandı.

öte yandan Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, ikinci karakutunun da olduğu lakin arasında herhangi bir veri olmadığını açıkladı.

Fransa yine haberi ile Benzer Yazılar:

25 Mart 2015 Saat : 7:33
  Genel

Fransa yine haberi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari