geotekstil , keçe, betopan , geogrid , Tyvek , OSB Plywood


  • Anasayfa
  • geotekstil , keçe, betopan , geogrid , Tyvek , OSB Plywood


Dış Cephe Kaplama ve koruma malzemeleri
Son yıllarda çok kullanılan ürünlerden biri olan Betopan dış cephe kaplamasında çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda çok kullanılmasının yanı sıra ve güçlü ve mukavemeti çok yüksek olduğu için hiç bir şekilde yağmur konusunda sıkıntı yaşatmamaktadır.

Dış Cephe Korumaları

Tyvek, son yıllarda çok kullanılan ürünlerden olarak bilinmektedir. Özellikle bu tip dış cephe örtüleri sayesinde yağmur ve nemin içeri sızmasını önlemek de daha sağlıklı bir şekilde sunulması sağlamaktadır. Sizler de yüksek performanslı su yalıtımı sağlamak istiyorsanız, Dupont Tyvek ürünlerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. OSB Plywood ise yine çok kullanılan ürünlerden biri olarak özellikle son dönemde yapı sektöründe kullanılmaktadır yapıların çeviri emniyetin alınmasında kullanılan bu tarz malzemeler aynı zamanda da asma kat yapımında da kullanılabilmekte, zemin yükseltilmesi ve düzeltilmesini sağlamaktadır. Ara bölme duvarları, çatı kaplaması gibi işlemlerde, OSB kullanılabilir. Hem uygun fiyatlı hem de sağlıklı şekilde sonuçlar verir. Bu arada bu tip işlemlerin yapılmasıyla bir çok konuda da evler için tasarruf sağlanmaktadır.
Zemin Sağlamlaştırma

Geogrid, inşaat mühendisliğinin çeşitli uygulamalarındaki çift yönlü geogrid ihtiyaçları için geliştirilmiş, yüksek mukavemetli malzemelerdir. Polyester mikro iplikçiklerin dikdörtgenler şeklinde örülüp üzerinin PVC ile kaplanması yöntemiyle üretilir. Düğüm noktalarında daha sağlam olabilmesi için özel tasarlanmış bir dikiş yöntemi sayesinde yüksek performans sağlamaktadır. Geotekstil keçe uygulamalar da kaba ve ince malzemenin bir arada kullanıldığı durumlarda, ince malzemenin diğer malzemenin gözeneklerini tıkaması veya yıkanma olayının oluşmaması için araya bir filtre malzemesi olarak kullanılmaktadır.

ki yada daha fazla geosentetik malzemenin bir araya gelmesi ile oluşan geokompozitler genellikle geogrid malzemenin ve örgüsüz geotekstil malzemelerinin birleştirilmesi yöntemi ile üretilirler. Kullanılan geogrid malzeme güçlendirme görevini üstlenirken örgüsüz geotekstil ise ayırma ve filtrasyon görevlerini üstlenmektedir. Geogrid ve geotekstil malzemelerinin birleşminden oluşan geokompozit malzemelerin genel kullanım alanları ise;
Demiryolları,Karayolları,İstinad yapıları
Geomembran tabakası sızıntı sularının kontaminasyonunu önler. Sızıntı sularının toplanması için ise, Geokompositler düz bir akış sağlar. Genellikle düzenli depolama sahalarında kullanılan türleri, HDPE Geogridin tek veya çift tarafının Geotekstille kaplanması sonucu oluşturulur.

www.sernak.com

geotekstil , keçe, betopan , geogrid , Tyvek , OSB Plywood ile Benzer Yazılar:

4 Ekim 2017 Saat : 1:05
  Genel

geotekstil , keçe, betopan , geogrid , Tyvek , OSB Plywood Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari