gergi tavan, germe tavan, barisol tavanlariGergi tavan sistemleri günümüzde bir çok iç mekan mimarisinde tavan dekorasyonlarında ve duvar dekorunda görülmektedir. Peki nedir bu germe tavan veya diğer bir adıyla barisol tavan. Biraz araştırdığımızda basit bir uygulaması ve ekonomik bir ürün olduğu, istenildiği zaman takılıp sökülebilen, çok estetik ve dekora dayalı bir ürün olup istenilen forma girebilen özelliğe sahip olduğunu görüyoruz. Bu ürünleri incelediğimizde ise gerçekten mükemmel tasarımlar sunduğunu ve özellikle istenilen görselin basılabildiği ve gerçekmiş gibi insanı yanıltan bir özelliği ortaya çıkıyor. Bu tavan sistemleri hemen her mekan da kullanılmakta ve tavan dekorunda ilk sırada olduğu ortaya çıkmaktadır.

Bu tür gergi tavan uygulamaları nasıl oluyor da hem ekonomik bir ürün olup hem de mükemmel bir görsellik veriyor bu bilinç insanlarda pek oturmamış olsa da gerçekler bu. Germe tavan sistemleri hem ekonomik bir ürün olup hem de tavan ve duvar dekorasyonlarında mükemmel bir görselliğe sahiptir. Bu ürünler çok hafif olup istenilen ebatta ve formda olabiliyor. Esnekliği sayesinde hemen her objeye giydirilirken hem de soft bir ışık vermektedir. Aydınlatma sistemlerinde kullanılan bu tavan dekor ürünü uygulanan ortama mükemmel bir ışık dağılımı vermektedir. Günümüzün teknolojisi olan Led teknolojisi ile uygulandığında hem daha ekonomik bir aydınlatma sistemi olup hem de tavan ve duvar dekorasyonlarında istenilen görseli yansıtmaktadır.
Her mekanda gergi tavan, tavan ve duvar dekorunda uygulanabilen ve her forma girebilen bir yapısı ile aydınlatma teknolojisi olarak kullanılan germe tavan (streç ceiling) kumaşları değişik ve sıra dışı bir görsellik sunmasının yanında çok uzun yıllar bakım ve boya badana gerektirmeden kalmaktadır. Bu özelliği ile en çok tercih edilen ve en çok kullanılan tavan dekoru ürünüdür. Bir çok iç mimar ve inşaat müteahhitleri bu tür uygulamaları yaptığı ve ve işyerleri tavanlarında kullanmaktadır. Bilindiği üzere barisol tavan kullanılmasının asıl sebebi çok kolay bir şekilde takılması ve sökülmesi, ayrıca aydınlatma ve dekor olarak kullanılmasıdır. Sonuçta mükemmel şık ve estetik mekanlar yaratılabilmektedir. Tamamen iç mekan dekoruna uygun olup yüksek beklentileri karşılamaktadır.

gergi tavan, germe tavan, barisol tavanlari ile Benzer Yazılar:

29 Şubat 2016 Saat : 10:07
  Genel

gergi tavan, germe tavan, barisol tavanlari Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari