germe tavan, barisol tavan , gergi tavanlariSon dönemde hayatımızın bir çok alanında gördüğümüz barrisol tavan uygulamaları özellikle alışveriş merkezleri, spor merkezleri, prestijli mekanların sunum, toplanma ve karşılama alanlarında, toplantı salonlarında ve hatta evlerimizde bile uygulandığını görüyoruz.
Bu yeni tavan uygulamasına ülkemizde germe tavan denildiği oluyor. Sağlıklı ve güvenilir yapısı, uygulamada verdiği kolaylık ve özellikle hayal gücünüz ile sınırlı tasarım boyutu ile artık hayatımızın her alanında yaşam alanlarının merkezine yerleşiyor.
Gergi tavan sistemi olarak da bilinen bu yeni tavan uygulamasın da farklı malzeme, renk ve tasarımların bir uyum içerisinde kısa zamanda ekonomik bir şekilde hayat bulması artık şaşırtıcı değil. Uygulandığı alanın değerini ve kalitesini yükselten barrisol tavan sistemlerin uygulandığı bir mekanı görmüşseniz ne kadar haklı olduğumuza karar vereceksiniz. barisol tavan
Tasarıma bağlı olarak görselleştirilmiş germe tavan uygulaması iyi bir ışıklandırma sistemi ile hem tavanda hem duvarda hem de tavadan duvara geçişlerde rahatlıkla uygulanabiliyor. Bu yöntem ile hem iç mekanın kalitesi artmış olur.

Germe tavan sistemlerinin bir diğer özelliği ise sağlık açısından kaliteli malzemelerin kullanılması ve klasik tavan boyama, alçılama gibi işlemlerin olmamasından dolayı tozuşmanın minimum seviye olması sağlanmış olur. Burada dikkat edilecek konulardan biri ise tavan sistemin bakımının doğru bir şekilde yapılmasıdır.
Gergi tavan sistemlerinin ışıklandırmasının oluşturduğu elektrik alanın tozların tavanda birikmesi gibi bir durumun söz konusu olabileceği ihtimalini akıllara getiriyor fakat aslında bu çok ciddi bir sorun teşkil etmiyor. Germe tavan sisteminin ışıklandırmasında genellik enerji tasarruflu led sistemler kullanılmaktadır. Bu sistemler düşük manyetik alan yayma özelliğine sahip olurlar. Bunu şöyle bir örnekle açıklamak gerekirse sadece avize veya tasarımlı karmaşık aydınlatma sistemlerinin yaydığı enerjiden daha az bir enerji ve manyetik alan yaymalarıdır.
Barrisol tavan uygulanmış alanlarda kullanılmış olan ışıklandırma sistemleri hem göz sağlığı açısından hem de görüş kalitesi açısından yeterli aydınlatma düzeylerine sahip olduğu da görülmektedir. Fazla ışıktan rahatsız olma gibi bir durum gergi tavan sistemlerinde pek karşılaşılmıyor.
Uygulamaya karar verdiğinizde işi profesyonellerine bırakın onlar ne yapacaklarını zaten biliyorlar.

http://www.gergitavan.net/

germe tavan, barisol tavan , gergi tavanlari ile Benzer Yazılar:

1 Mart 2016 Saat : 1:33
  Genel

germe tavan, barisol tavan , gergi tavanlari Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari