“HDP’nin bu çağrıyı yapması bizi umutlandırdı”


  • Anasayfa
  • “HDP’nin bu çağrıyı yapması bizi umutlandırdı”

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, PKK’ya silah bırakma çağrısına ilişkin, “Türkiye’de barışın ve huzurun egemen kılınması noktasında atılmış çok önemli bir adım, özellikle HDP’nin bu çağrıyı yapması bizi gelecek adına çok umutlandırdı” dedi.

Akdeniz, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın, HDP grup başkanvekilleri Pervin Buldan, İdris Baluken, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nde bir araya gelmelerinin ardından ortak açıklama yapmalarına ilişkin, yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Hükumet ve HDP heyetinin yaptıkları açıklamaları “müthiş” bir gelişme olarak nitelendiren Akdeniz, şöyle konuştu:

“Ülkemizde uzun yıllardır var olan terör sorununun çözümü için hükumet nezdinde atılan adımların beli bir noktaya geldiğini görmek memnuniyet verici. Hükumet ve HDP yetkilileri tarafından en son görüşmenin ardından yapılan açıklamalar gerçekten müthiş. HDP’nin silah bırakma çağrısında bulunması Türkiye’de barışın ve huzurun egemen kılınması noktasında atılmış çok önemli bir adım. Özellikle HDP’nin bu çağrıyı yapması bizi gelecek adına çok umutlandırdı. Gelişmeler ve yapılan açıklamalar geleceğimiz adına çok önemli.”

Akdeniz, yaşanan gelişmelerin muhtarlar açısından da çok önemli olduğuna işaret ederek, “Muhtarlarımızla çözüm süreci kapsamında toplantılar yapmıştık. Herkes sürecin olumlu sonuçlanması iradesi ve isteği içerisinde idi. Sonuçta o bölgelerde görev yapan arkadaşlarımız var. Onların huzuru ve gelecek kaygısı yaşamadan görev yapabilecek olmaları da sürecin geldiği nokta itibarıyla sevindirici. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyor ve ülkemiz adına hayırlı olsun diliyorum” ifadesini kullandı.

“HDP’nin bu çağrıyı yapması bizi umutlandırdı” ile Benzer Yazılar:

2 Mart 2015 Saat : 1:37

“HDP’nin bu çağrıyı yapması bizi umutlandırdı” Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari