kaliforniya solucanı , Organik gübre , Solucan gübresi


  • Anasayfa
  • kaliforniya solucanı , Organik gübre , Solucan gübresi

Kuraklaşan topraklar, azalan su kaynakları, hasattaki düşüş, kimyasal gübreleme, lezzetsiz meyve ve sebzeler… Ah o eski kokulu domatesler, çilekler… Günümüzün vebası ve geleceğin felaketi de bunlar olsa gerek.

Sağlıklı nesiller yetiştirirken organik tarımın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaya başladı. Verimsizleşen topraklardan kaliteli ürünler elde etmekte hayal elbette. Yağan yağmuru dahi tutamayan ve bitkiyi besleyecek mineralleri barındırmayan toprak, bizlere değerli meyve ve sebzeler veremiyor. Gün geçtikte organik tarıma artan ihtiyaç nedeni ile de verimli topraklara ulaşmak için alternatif çözümler aranmaya başlandı. Dünyanın her yerinde kullanılan kırmızı kaliforniya solucanı sayesinde havalanmış ve mineralize olmuş toprağa kavuşan toprakana bize tüm marifetiyle lezzeti içinde saklı ürünler vermeye başladı.

Organik tarım ile yüzler gülerken toprağı işleyen kırmızı solucan işçilerin mama ihtiyacı da karşılanmalıdır. Bunun için evdeki bitkisel ve hayvansal atıkları değerlendirmek dahi yeterlidir. Atık çöp olarak taşıma ve depolama maliyetlerini de artıran bu fazlalıklar kırmızı kaliforniya solucanı için mineralize edilecek organik maddelerdir. Mikroorganizmalar tarafından ayrıştırılan, depolama maliyetinin %40-60 arasında düşmesini sağlayan ve bu arada da toprağı zenginleştiren kırmızı kaliforniya solucanı sağlığımız için yanı başımızda.

Organik gübre üretiminin bu değerli işçisi Kırmızı Kaliforniya Solucanı daha kısa sürede vitamin, mineral ve lezzet adına daha değerli ürünler yetişmesini sağlarken verim açısından da bolluk ve bereketi sunmakta.

İhtiyaçlar neticesinde ortaya çıkan solucan çiftliği de günümüzde popülaritesi artan bir iş ve uğraş kolu olmaya başladı. Bizlere kapısını açan Tetra Solucan Çiftliği, sektördeki dinamo görevini üstlenen Ankara merkezli ancak şehirler arası ve uluslararası hizmet veren solucan yetiştiricisi ve gübre üreticisi. Solucan gübresi, solucan maması ve hatta solucan otelciliği hizmeti de veren Tetra’ya bir gün misafir olmayı mutlaka düşünün.

www.tetrasolucan.com

kaliforniya solucanı , Organik gübre , Solucan gübresi ile Benzer Yazılar:

8 Ocak 2018 Saat : 11:49
  Genel

kaliforniya solucanı , Organik gübre , Solucan gübresi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari