Konusma terapisi , Konusma Bozuklugu , Kekemelik ,


  • Anasayfa
  • Konusma terapisi , Konusma Bozuklugu , Kekemelik ,


Çocuklarının akıcı biçimde konuşmaya çalışırken çok çaba sarf ettiğini görmek ebeveynler için beklenmeyen ve endişe verici bir durumdur. Konusma Terapisi Özellikle de çocukken benzer yaşantılardan geçmiş ebeveynler kendi yaşadıklarını çocuklarının da yaşamasından korktukları için aşırı biçimde kaygılanabilirler.

Ancak bilmedikleri şey, belki de onların zamanında var olmayan pek çok kekemelik terapi yönteminin bugün hazır ve kullanımda olduğudur. Eğer siz de kekeleyen bir çocuğun ebeveyniyseniz bilmelisiniz ki kekemelik psikolojik ya da duygusal bir problem değil bir konuşma problemidir ve bir Dil ve Konuşma Terapisti tarafından konusma bozuklugu tedavi edilebilir.

Dil ve konuşma terapisti yasal tanımı gereği “bireylerin ses, konuşma ve dil bozukluklarının önlenmesi için çalışmalar yapan ve ilgili uzman tabip tarafından teşhisi konulmuş yutkunma dil ve konuşma bozukluklarının rehabilitasyonunu sağlayan sağlık meslek mensubudur.”
Ülkemizde kendisini dil ve konuşma terapisti olarak tanıtan ancak geçtiğimiz yıla kadar bu alanda uzman yetiştiren tek okul olan Anadolu Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapistliği Yüksek Lisans/Doktora Bölümlerini bitirmemiş, pek çok “sözde terapist” bulunmaktadır. Bu kişiler ne bilgi ne de yetkinlik bakımından bu alanda hizmet verme hakkına sahip olmamakla birlikte insanların emeğini ve parasını sömürmek pahasına alandaki çalışmalarını sürdürmektedirler. Temennimiz hizmet alacağınız kişi ve kurumları seçerken seçiminizi DİLKOM mezunu terapistler arasından yaparak doğru kaynaktan yardım alabilmenizdir.

Konusma terapisi , Konusma Bozuklugu , Kekemelik , ile Benzer Yazılar:

16 Kasım 2014 Saat : 4:58
  Haber

Konusma terapisi , Konusma Bozuklugu , Kekemelik , Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari