Meclis Yine Karıştı


Meclis’te gerilmiş anların yaşanmasına neden olan iç Güvenlik Paketi’nin daha öncelikle komisyona çekilen 63 maddesinin tamamı tasarıdan çıkarıldı.
Son güncelleme: 20 Mart 2015 00:09 Mynet haber bugün 8.928.290 kez okundu .
iç Güvenlik Paketi\`nin 63 maddesi tasarıdan çıkarıldı
PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder
TBMM içişleri Komisyonu, Ak Parti Sinop mebus Mehmet Ersoy başkanlığında toplandı. Toplantıda, 108. maddeden 130. maddeye kadar olan 23 madde daha tasarıdan çıkarıldı. Böylece, genel Kurul’da arka çekilen 63 maddenin tamamı tasarıdan çıkarılmış oldu.

CHP Gaziantep milletvekili Ali Serindağ, “iç Güvenlik Paketi”nde yararlı bazı maddelerin tasarıdan çıkarıldığını, toplumu baskı altına alacak, hakların kullanımını engelleyecek maddelerin ise umumi Kurul’dan geçirildiğini savundu. Serindağ, “Polisi, askeri dönüştüreceğinize ülkemize yönelen ışiD tehdidinin üzerine düşün” dedi. MHPMuğla mebus Mehmet Erdoğan ise, tasarının, toplumun işine yaramayan kısımlarının kabul edildiğini, işine yarayan kısımlarının ise çıkarıldığını savunarak, tasarının tümünün arka çekilmesi gerektiğini öne sürdü.

Tasarının daha evvela kabul edilen 67 madde, yürürlük ve yürütmeyle beraber 69 madde şekilde seçimden evvela genel Kurul’dan çıkarılması planlanıyor.

Meclis Yine Karıştı ile Benzer Yazılar:

20 Mart 2015 Saat : 1:58
  Genel

Meclis Yine Karıştı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari