Otizmle Yasam , Otizm belirtileri , otizm tedavileri


  • Anasayfa
  • Otizmle Yasam , Otizm belirtileri , otizm tedavileri


Otizm bir sorun değildir. Minik, aşılabilen bir engeldir yalnızca. Yeter ki istekli olunsun…

Otizmle yasam birçok ebeveyn için olası bir sıkıntı kaynağıdır; ancak bunun aşılabilmesi gerektiğini de unutmamak gerekir.

Normalde 3 yaşından sonra anlaşılan belirtiler dışında, 3 yaşından önce de aileye yardımcı olabilecek birkaç teşhis mümkün. Otizm belirtileri içinde en dikkat çekici ve kolay anlaşılır olanı göz teması kurulamaması. Yine 3 yaşından önce geç ses çıkartma veya bunu az gerçekleştirmede aileleri uyarabilecek bir başka teşhis koyma yolu. Elbette bu tip durumlarda çocuğun kesin olarak otistik olduğu ileri sürülemez; ancak bu tip şeyler anlaşıldığında, bir uzmana gitmekte de yarar vardır.

Otizm tedavileri , bugün bilimsel dayanaklardan çıkmış ve erken teşhiste kurtarıcı özelliktedir. Yüzde yüz iyileşme oranı olduğu gibi, bu oranın farklı kriterlere bağlı olarak düştüğü de gözlenmektedir. Tedavi yöntemleri dışında, ayrıca durumu stabil tutup daha kötüleşmesini önleyen bazı tedbirlerde bulunmaktadır.

Otizm, bir sorun değildir, yalnızca engeldir ve aşılması, onunla yaşanması gayet mümkündür. Unutmayın ve otizm ile ilgili farkındalığa, çalışmalara, sivil toplum kuruluşlarına kayıtsız kalmayın…

http://www.otizmleyasam.com

Otizmle Yasam , Otizm belirtileri , otizm tedavileri ile Benzer Yazılar:

15 Şubat 2015 Saat : 3:22
  Genel

Otizmle Yasam , Otizm belirtileri , otizm tedavileri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari