Polonya üniversiteleri , Polonyada üniversite bölümleri , Polonya üniversiteleri fiyatları


  • Anasayfa
  • Polonya üniversiteleri , Polonyada üniversite bölümleri , Polonya üniversiteleri fiyatları


Polonya’da eğitim almak isteyen öğrenciler için, Polonya üniversitelerinde eğitim almak için Türkiye’de bir yüksek öğretim kurumunu kazanma gibi bir mecburiyet aranmamaktadır. Herhangi bir lise diplomasına sahip olmanız Polonya’daki üniversitelerin birinde eğitim almanız için yeterli olacaktır. Eğer ygs ya da lys’ye girdikten sonra bir bölüm kazandıysanız ve bu bölümü okumak istemiyorsanız, sizler de herkes gibi Polonya üniversiteleri bünyesinde alma gibi bir şansa sahip olabilirsiniz. Polonya üniversitelerinde hayal ettiğiniz bir bölümde eğitime başlamak için tek başına lise diploması yeterli olmaktadır. Hem de lisede hangi bölümden mezun olduğunuz hiç önemli değil, Polonya üniversitelerinde dilediğiniz bütün bölümlere kayıt yaptırarak, hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Örneğin; Türkiye’de sözel bir bölümden mezun olan bir öğrenci, Polonya’da eczacılık ya da tıp gibi sayısal bölümlerde eğitim alabilmektedir. Yine aynı şekilde örnek vermek gerekirse meslek lisesi ya da imam hatip lisesi mezunu olmanız dilediğiniz bir bölüme kayıt yaptırmanız için engel olacak bir durum değildir. Polonyada üniversite bölümleri  ekonomik olması ve yüksek seviyede kaliteli eğitimleri, dünya genelinde kabul edildiği için, pek çok Polonya üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde yer almaktadır. Polonya’nın iki üniversitesi dünyanın en iyi 500 üniversitesi içerisine girmeyi başarmıştır.

Polonya’da bizden farklı olarak lisans eğitimi üç sene sürmektedir. Böylelikle Türkiye’de dört yılda bitireceğiniz üniversite eğitiminizi Polonya’da üç yılda bitirdiğiniz için bir sene karlı gibi bir süre karlı duruma geçmektesiniz. Polonya üniversite fiyatları türkiyedeki vakıf üniversitelerinden daha uygundur.Bu durum, hem aldığınız eğitim boyunca yapacağınız masrafların hem de günlük ihtiyaçlarınızın bir sene daha azalmasını, hem de iş yaşamına bir sene kadar daha erken başlamanıza olanak tanıyacaktır. Daha pek çok seçeneğiniz de var.

http://www.akdenizegitim.com/universite-egitimi-detay?link=polonyada-universite-egitimi-

Polonya üniversiteleri , Polonyada üniversite bölümleri , Polonya üniversiteleri fiyatları ile Benzer Yazılar:

1 Ocak 2017 Saat : 4:48
  Genel

Polonya üniversiteleri , Polonyada üniversite bölümleri , Polonya üniversiteleri fiyatları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari