prova mankeniPROVA MANKENİ SATIŞ POLİTİKASI

Dünyanın her yerinde,hazır giyim sektörü birbirleriyle yarış halindedir. Her sezon yeni koleksiyonlarını müşterilerinin beğenilerine sunarak markalarını üst seviyelere taşıyıp yüksek cirolara sahip olmak amacı güderler.Satış politikalarında her zaman tek hedefleri;daimi müşteri memnuniyetidir.

Prova Mankeni‘nin Sektördeki Yeri ve Önemi

Bu hedeflere sahip olmak kolay değildir.Profesyonel bir ekip ve ekipmanlara ihtiyacınız vardır.İyi bir koleksiyonu doğru fiyat ve doğru zamanda müşteriye ulaştırmanız gereklidir.Başarılı bir koleksiyonun ilk evresi mutfak diye adlandırılan tasarım departmanındaki hazırlık sürecinden geçer. Bir koleksiyonun oluşum evresinde tasarımcı ile modelist arasındaki bağ ve diyalog çok önemlidir.Tasarımcının tasarladığı modelin,hayata düşündüğü gibi geçmesi iyi bir modelistin elinden çıkan kalıpla mümkün olur.Tasarlanan ürünün en az modeli kadar,kalıbı da ürünün müşteri tarafından tercih edilme sebebi olur. Hatasız doğru kalıplara sahip olan ürünler müşterilerin doğrudan talep ettiği,hatta rahatlıklarından dolayı alışkanlık haline getirdikleri bir tercihe dönüşür.İnsanlar kalıplarını beğendikleri,içinde rahat ettikleri ürünleri,sürekli olarak aynı yerden almayı tercih ederler. Denemeye bile gerek duymazlar.Böylelikle markalaşma süreci doğrudan istenilen ivmesini almaya başlamış olur.

Doğru Kalıp Nasıl Çıkartılır?

Doğru ve hatasız kalıp çıkartmak için tecrübeli , iyi bir gözlemleme yeteneğine ve deneyime sahip bir modeliste ihtiyaç vardır.Modelistin Doğru kalıp çıkarması için gerekli olan tek ihtiyacı ise, insan anatomisine bire bir uyarlanmış profesyonel bir prova mankenidir. Prova Mankeniniz Sıradan Basit Bir Manken İse Nelerle Karşılaşırsınız ? Eğer Prova Mankeniniz sıradan basit bir manken ise, kalıplarınızda sürekli hatalar çıkar. Hatalı ürün beğenilmez, prova esnasında sürekli düzeltme ve kritik çıkarır. Bozuk çıkmış bir kalıpla saatlerce uğraşmanız gerekir.Düzeltilmiş hali ile yeniden dikilir ve tekrar provası yapılır.Zaman,kumaş ve aksesuar israfına neden olur. Bozuk,hatalı bir kalıpla ürettiğiniz modeller müşteriyle buluştuğunda ise; tam bir facia yaşanır. Metrelerce kumaş bir sürü emek onca masraf ziyan olur.

Tasarımcının öngördüğü model, trend her ne olursa olsun,bozuk giyilmez,rahat vermeyen bir kalıpla çıkarılmışsa müşteriler tarafından asla tercih edilmez ve o koleksiyon hedefine ulaşamadan çöp olur. Böylece o marka prestijini kaybeder , müşterilerinin gözünden düşer ,satışları yavaşlar ,gitgide iflasa kadar giden yolda hızla ilerlemiş olur. Profesyonel Prova Mankeni İle Kalıp Çıkartmak? Profesyonel Prova Mankeni ile çıkarılan kalıplar tek seferde kritik almadan modelin kalıbını çıkarmanıza imkan tanır.Modellerin kalıpları İnsanların vücut formlarına birebir uyum sağladığı için bu marka müşterilerin vazgeçilmez markası olma yolunda hızla ilerler. Alışverişlerinde her zaman daimi tek tercih sebepleri haline dönüşür. Hazır giyim ve moda sektörünün mutfağı doğru ekip ve ekipmanlarla kurulursa istenilen tüm beklentileri karşılar. Böylelikle başarı kaçınılmaz olur.

prova mankeni ile Benzer Yazılar:

24 Ocak 2017 Saat : 11:54
  Genel

prova mankeni Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari