Saso belgesi, iso 9001 , src belgesiMesleki Yeterlilik Belgeleri

Ulaştırma Bakanlığı mesleki yeterlilik çalışmaları kapsamında ticari araç kullanan şoförlerin eğitimine yönelik başlatılan mesleki eğitimler kapsamamın da şoförlüğün artık meslek haline gelmesi için başlatılmış eğitimler neticesinde verilen belgenin adıdır Src Belgesi. Bu belge olmadan ticari taşımacılıkta kullanılan kamyonet, kamyon, minibüs,tır, otobüs ve ticari taksi kullanılamaz. Şoförlerin mutlaka kullandıkları araç tipine uygun mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları zorunludur. Src belgesi olmadan araç kullanmanın cezai yaptırımları vardır ve bu ceza hem şoföre hem de araç sahibine uygulanmaktadır. Her şoför mutlaka src belgesi türlerinden kullandığı araç tipine uygun olanını almalıdır.

Firmamız aynı zamanda taşımacılık sektörü kalite belgelendirme konularında da hizmet vermektedir. Özellikle turizm firmalarının müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla kalite yönetim sistemlerine önem vermelidir. Bu kapsamda en çok rağbet gören kalite yönetim sistemi olan iso 9001 belgesi yönetim sistemidir. İstanbul da faaliyet gösteren turizm ve servis taşımacılığı firmalarına da iso 9001 belgesi zorunlu tutulmuştur. Yol belgesi müracaatlarında bu belge ve iso 14001 belgesi talep edilmektedir.

Uluslar arası ihracatlarda da artık bir ürünün uluslar arası kalite standartlarına uygunluğu istenmekte karşı taraf gümrüklerinde ürün gerekli kalite standartlarını sağladığını belgeleyemediği sürece giriş yapamamaktadır. Özellikle Suudi Arabistan gibi bir çok arap devleti kalite belgeleri talep etmektedir. Saso belgesi gibi sevkiyat öncesi gözetim belgeleri olmadan gümrüklerden ürün girişi sağlanamaktadır. Saso belgesi bir ürün belgesi, kalite belgesi olmayıp ürünün uluslar arası kalite standartlarına uygunluğunun belgesidir. Her sevkiyat için alınması zorunludur.

www.kalitebelgelendirme.org

Saso belgesi, iso 9001 , src belgesi ile Benzer Yazılar:

7 Mart 2017 Saat : 11:43
  Genel

Saso belgesi, iso 9001 , src belgesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari