SEO Nedir, SEO Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur


SEO Nedir?

SEO, Search Engine Optimazation kelimesinin kısaltması olduğunu bu yazıyı okuyan değerli ziyaretçilerin bildiğini ümit ediyorum. Türkçe karşılığı ise Arama motorları optimizasyonu karşılığını vurgulamaktadır. Google ve diğer arama motorlarında, özgün ve doğal içerik barındıran siteler üst sıralara çıkmaktadır. Sürekli ve devamlılığı sürdürülerek güncellenen ve hedeflenen anahtar kelime ile yazılan içerikler, Google ve arama motorları tarafından tespit ediliyor ve sıralamada üst sıralara çıkarılması sağlanıyor tabi ki en doğru bilgi ile sunulmaktadır.

SEO Uzmanı Nedir?


SEO Uzmanı Web sitelerini ziyaretçi bazlı ve arama motorları tarafından daha rahat anlaşılması üzerine çalışmaları ve geliştirmeyi yapan kişi veya kişilere SEO Uzmanı denir. Uzmanlar SEO konusun da ilk olarak ziyaretçi ve müşteri potansiyelini göz önünde bulundurmakta olup bir strateji oluşturur ve bu esnada yararlı olabilecek ve arama motorları tarafından etkili olabilmesi için bilindik fakat kendisine ait strateji tipi bir çalışma sağlar bu iyileştirmelere optimizasyon adı verilir, Diğer uzmanlara göre aralarında pekte fark gözükmese de çoğu zaman benzersiz deneyimler sunmaktadırlar. Bu hizmeti satın almadan veya çalışmalara başlamadan önce detaylı bir şekilde araştırmaların yapılması ve eğer bütçe konunuz sizin için pekte önemli değilse kesinlikle Kurumsal bir SEO Firması ile sözleşme yapmanızın yararına olacağının da altını çizmek isterim. Aksine Freelance olarak SEO Hizmeti veren kişinin ekip düzeni olmadığı tarafından size dakik bir şekilde raporlama veya aylık olarak düzenli çalışmalarınızı aksata bilir. Bu durum hem sitenize ve size zaman kaybından başka bir olay kazandırmaz.

Web sitenizi Google ve diğer arama motorlarının kriterlerine göre dizayn edip optimize etmek, Doğal olarak sizi bekleyen hedef kitlenize rahat ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. Kaliteli bir çalışmadan söz etmek gerekirse ziyaretçilerinizin geri dönüşünü takip etmek kanıtı olabilir.

SEO Uzmanı Nasıl Olunur?

SEO Uzmanı denildiğinde akla ilk gelen kelime SEOCU aslında fakat bu sektör her geçen gün daha popüler ve diğer bulunan sektörlerde olduğu gibi dolandırıcılarda olmaya başladı, SEO Uzmanı olmadan önce SEO Nedir diye bir araştırma yaparak geniş çaplı bir bilgiyle öğrenime geçilmesinin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Hakkıyla çalışan insanların ekmeğine taş koymaya başladılar ve gerçekten dürüst ve o tip soruların yansıtılmaması gereken insanların çoğu kurumsal seo firmalarına dahi güven alabilecek soruları yönelte biliyorlar. İlk etap da çalışmalarınız da kesinlikle Google ve diğer arama motorlarına dürüst olun ve gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. SEO Uzmanı olabilmek için Google gibi düşünerek hareket etmek gerek, Örneğin sizin bir forum siteniz var ve bir kullanıcı tek bir konuya takılarak aynı cevapları ard arda yazması can sıkıcı bir durum olduğu gibi sizde bunu engellemek için elinizden geleni yaparsınız. Aynı bu durumu arama motorların da sevmemekte Papağan gibi aynı işlemleri tekrarlayan site veya SEO Uzmanlarını dan Google Pekte hoşlanmaz. SEO Uzmanı olabilmek için ise dene yanıl sistemini öğrenin emin olmadığınız kriterleri veya stratejileri dene yanıl sistemi ile kendinize ait soruların olumlu cevaplarını bulabilirsiniz. Elinizden geldiğince Teknik ve Pratik yapmaktan sıkılmayın, Algoritma güncellemelerini ise takip edin.

SEO Uzmanı Ne kadar Maaş Alır?

SEO Danışmanı olarak SEO Hizmetini kendine kriter bilmiş ve çalışmalarından ödün vermeyen bir uzman, Kurumsal bir firmada çalışıyorsa tabi ki anlaşma üzerine bir maaş ile devam ediyordur, İlk olarak ben Free veya bir ekibi olan kişiden bahsetmek istiyorum. SEO Uzmanının Web sitesinde veya katalog da otomatik olarak bir SEO Fiyat listesi mevcuttur, Bana göre ise web sitenin rekabetine ve otorite durumuna göre fiyatlandırılması belirlenmelidir ve buna göre bir kaftana fiyat biçilerek müşterilere sunulmalıdır. Maaş konusuna gelirsek bir uzmanın bilgi ve birikimine göre değişiklik göstereceğini düşünüyorum, Fakat diğer meslek seçeneklerine göre işini hakkıyla yapan insanların standartlar üzerinde yüksek maaş almaktadırlar. Aylık olarak 2000 TL Gibi bir rakamdan başlayarak 7000 TL ye kadar çıkabilmekte tabi bu maaşları alabilmek adına firmada kendini göstermeli ve belli bir zamanın geçmesi gereklidir.

Kaynak: SEOCEO

 

 

SEO Nedir, SEO Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur ile Benzer Yazılar:

7 Şubat 2017 Saat : 11:08
  Genel

SEO Nedir, SEO Uzmanı Nedir, Nasıl Olunur Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari