Soguklar Cok Kötü geliyor


Yüksek kesimlerde karın etkili olduğu İzmir’de, kent merkezinde de fırtına hayatı olumsuz yönde etkiledi. Bayraklı İlçesi’nde, bir caminin 36 metre uzunluğundaki minaresi, zaman zaman şiddeti 100 km’yi bulan rüzgarın şiddetine dayanamadı ve yandaki evlerin üzerine devrildi. Bu sırada çatısı çöken iki katlı evde kimsenin olmaması ise, olası üzücü olayları önlemiş oldu. Minarenin devrilme anı, vatandaşlarca da cep telefonlarıyla saniye saniye çekildi. Cami İmamı Münir Küçük, minarenin 18 yıllık olduğunu söyleyerek, “Şiddetli rüzgar devam ettiği sırada büyük biri gürültü duyduk. Dışarı çıktığımızda minarenin devrildiğini anladık. Hemen yardıma gittik ama evde kimsenin olmaması bizleri sevindirdi. Minare diğer evlerin üzerine devrilse evlerde hamile kadınların yanı sıra hastalar da vardı. Onlara zarar verebilirdi. Şimdi gerekli araştırmalar yapılacak ve neden yıkıldığı belirlenecek” dedi.

GÜZELBAHÇE KIYILARINDA HASAR

Şiddetli fırtına nedeniyle

Güzelbahçe’de sahil şeridindeki ev ve işyerleri yer yer kıyıya vuran 5-6 metre yüksekliğindeki dalgalar nedeniyle sular altında kaldı. Özellikle 1. Liman ile Vapur İskelesi arasında kalan bölümde çok sayıda ev ve işyeri zarar gördü. Dalgaların denizden getirdiği taşlar sahil yolunu kapattı, zaman zaman trafikte aksamalar oldu. Güzelbahçe Belediyesi ekipleri seferber olup su altında kalan ev ve işyerlerinde tahliye işlemi yaptı, sahil kesimine iş makineleriyle set çekildi. Bu arada şiddetli fırtına nedeniyle çok sayıda binanın çatısı uçtu, ağaçlar devrildi.

KAR VE FIRTINA GİDİYOR

Bu arada Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, kar ve saatteki hızı 100 km’yi bulan fırtınanın yarından itibaren etkisini kaybedeceğini açıkladı. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, hafifleyen kar ve fırtına yarından itibaren kıyı Ege’yi terk edecek. Sıcaklıklar, kent merkezlerinde, gündüz 6, gece de 0 derece olacak. Yüksek kesimlerde ise, sıcaklıklar – 3 dereceye kadar düşecek. Özellikle şehirlerarası yollarda kuvvetli don olaylarına karşı sürücüleri uyaran meteoroloji yetkilileri, sıcaklıkların hafta sonunda da 10 dereceye

Soguklar Cok Kötü geliyor ile Benzer Yazılar:

11 Şubat 2015 Saat : 7:04
  Genel

Soguklar Cok Kötü geliyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari