Süriye Devleti yine Yapti Yapacağını


Suriye Devlet Başkanı Beşar el- Esad Washington\`dan ABD Dışişleri Bakanı John Kerry\`nin sözleriyle uyuşan adımlar atmasını beklediğini açıkladı.

Kerry, Washington\`un siyasi iktidar değişim yapmak ve binlerce kişinin ölümüne yol açan çatışmaları durdurmak için Esad hükümeti ile bir anlaşmaya varmak mecburiyetinde kalacağını söylemişti.

Suriye resmi medyasına göre Esad iran televizyonuna yaptığı açıklamada \” Hala sırf söz işitiyoruz. Adım atılmasını bekleyeceğiz ve ona göre karar vereceğiz”dedi.

Kerry Pazar günü CBS televizyonunda yaptığı söyleşide \” Esad hükümetiyle eninde sonunda görüşmek zorundayız” derken Suriye\`deki krize diplomatik çözümü savundu.

Kerry” Esad\`a herkezin siyasi çözüm aramasında kararlı olduğunu aleni anlatacağız..Müttefiklerimiz ve diğerlerinin çabalarıylaEsat üstünde baskının artacağından eminim”biçiminde konuştu.

ABD Dışişleri Bakanı söyleşi esnasında Esad varılacak olası anlaşmanın içeriğiyle ilgili bilgi vermedi.

Amerika yönünden desteklenen BM\`in Suriye hükümeti ile muhalif gruplar arasında bir ateşkes anlaşmasına varılması için yaptığı girişim 2014 yılında sonuçsuz kalmıştı.

Süriye Devleti yine Yapti Yapacağını ile Benzer Yazılar:

17 Mart 2015 Saat : 11:12
  Genel

Süriye Devleti yine Yapti Yapacağını Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari