Wrap sling , Bebek taşıma , Organik bebek şampuanı


  • Anasayfa
  • Wrap sling , Bebek taşıma , Organik bebek şampuanı

Bebek Taşıma

Artık bebekleri çok kolay olarak taşımanızı sağlayacak birçok alternatif taşıma araçları sizlere daha fazla fırsat seçeneği sunmaktadır. Uzun yıllar bebekleri kucaklarında taşımak zorunda kalan annelerin çektiği eziyeti şimdiki şanslı anneler yaşamayacak. Bebeklerinizi taşırken hem işinizi yapabilir, hem alışveriş edebilir ve daha birçok işinizi kolayca halledebilirsiniz. Özellikle uzmanların önerileri; anne ile bebeği arasında oluşan bağın güçlenmesi için ilk 6 ay bebeği göğsünüze bağlayarak taşımanız yönündedir. Eskiden büyüklerimiz bunu yaparmış bir bezle bağlayarak tüm işlerini görürlermiş. Şimdi sizlere sunulan bu alternatif o günlerin basit taşıma sisteminin daha modernize olarak günümüze uyarlanmış şeklidir.

Bebek taşımak için ilk 6 ay boyunca kullanabileceğiniz en ideal taşıma aracı ‘’Wrap Slingler’’ önerilmektedir. Direkt bebekle temas halinde olması ve anneye sarılıyor pozisyonda olması bebeğin hem annenin sıcaklığını hissetmesini sağlıyor hem de annenin kolaylıkla işlerini yapmasına yardımcı oluyor. Ayrıca wrap slingi kullanırken bebeğinizi kolayca da emzirebiliyorsunuz. Dışarıda gezerken soğuktan korunması için de bir avantaj sağlıyor. Sadece kullanmasını öğrenmeniz yeterli olacaktır. Bunun için birçok video var izleyerek öğrenmeniz çok kolay. Wrap slingler bebeğin gaz sancısına, huzursuzluğuna ve koliğe oldukça fayda sağlıyor. Üstelik taşırken kangurudan daha rahat sırtınıza yük binmesini önlediği için ağrı falan yapmıyor.

Boba Kanguru; yeni doğanlarda pelvise baskı uygulamasına neden olduğu için uzmanlar ilk olarak kanguru ile taşımayı önermiyorlar. Ya da birkaç saatin üzerinde taşınmaması önerilmektedir. Kanguru ile taşırken ilk 3 ay; yüzü size dönük olarak infant insürtünde taşımanız gerekiyor. Sonraki aylarda sabitleyici özelliği olan bu aparatı çıkararak yüzü dışa dönük olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin dış dünyayı keşfetmesini de sağlıyorsunuz. Bu durum bebekleri oldukça mutlu eden bir taşıma aracı.

Wrap Sling; daha çok bele yük bindiren tarzda bir araç ancak yine de farklı stiller uygulayarak taşıma imkanı sunuyor. Özellikle uyuması açısından oldukça rahat bir sisteme sahip. Ayrıca yüzü size dönük olarak taşıyabileceğiniz bir araç olması onun dış etkilerden korunması için de ideal bir özellik göstermektedir. Ayrıca slingo droplarda bebeğinizi yan tarafınızda ve belinizde taşımanız için tasarlanmış modeller arasında. Ancak bu modeli kullanırken mutlaka elinizle destek sağlamanız önemlidir.

Puset ve Arabalar da; bebekleri farklı şekilde taşımaya yardımcı olabilen modern bebek taşıma araçlarından ikisidir. Pusetler genelde elde ya da aracınızda taşımak için kullanabileceğiniz tarz da tasarlanmış bebek taşıma araçlarından. Ayrıca arabanızda taşımanız için de ana kucağı koltuğu alternatifini de değerlendirmeniz mümkün olabilmektedir. Birçok farklı tasarımları bulunan pusetleri özellikle uzun yola çıkarken ya da ev arası gezmelerinizde kullanmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca pusetlerin araba şeklinde olanları bebeğiniz büyüdükçe dışarıda gezdirmek üzere kullanabileceğiniz modeller arasında yer almaktadır. Ancak ayaklanmaya başlayan çocuklarınızı bu arabalarda tutmak biraz zorlaşabilir dikkat edin. Pusetlerin bir diğer çeşidi de baston puset denilen modeller. Bunlar katlanabilir pratik olarak daha kolay kullanıma sahip araçlardandır.

Bütün bu bebek taşımalarını birbiriyle değişimli ve bağlantılı olarak kullanma imkanı da sizlere sunulmuş. İstediğiniz şekilde taşımak; bebeğiniz ve sizin rahat etmenize bağlı. Ancak aylık dönemlerde illaki bu değişimi sağlamak durumunda kalacaksınız. Artık çok kolay taşıma araçları olması sizin de bu değişik alternatif bebek taşıma araçlarını edinmenizde etkili olacaktır. Bebek taşıma araçlarını kullanırken kullanım konusunda iyice öğrenmeniz sorun yaşamanıza engel olacaktır. Uzun süre kullanacağınız için size en uygun ve kolay olanı tercih etmeniz size avantaj sağlayacaktır.

www.ecobebek.com

Wrap sling , Bebek taşıma , Organik bebek şampuanı ile Benzer Yazılar:

24 Şubat 2016 Saat : 4:33
  Genel

Wrap sling , Bebek taşıma , Organik bebek şampuanı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari