Ağrı’da 3 terörist yakalandı


Ağrı Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, bir grup teröristin Tendürek kırsal alanına geçiş yapacakları bilgisi alındığı ve bunun sonucunda da vakit kaybetmeden operasyon yapıldığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ağrı Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Doğubayazıt ilçesi çevre yolu üzeri Iğdır Kavşağı’nda 04 AZ 874 plakalı araca yönelik yapılan operasyonda, araç içinde bulunan 2’si kadın olmak üzere 3 terörist ile onlara yardım ve yataklık yaptıkları belirlenen 3 kişi yakalanmıştır. Ayrıca söz konusu aracı arkadan takip eden ve daha önce teröristlere yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle aranan 1 kişi daha 58 EL 196 plakalı araçla kaçtığı esnada güvenlik güçlerimiz tarafından yakalanmıştır.”

Operasyonda 3’ü terörist ve bunlara yardım ve yataklık eden toplam 4 kişi olmak üzere toplam 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltındaki 3’ü terörist 7 zanlının emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildiği bildirildi.

Ayrıca teröristlere yardım ve yataklık yapmak suçlamasıyla hakkında arama kararı bulunan şahsın yakalandığı 58 EL 196 plakalı araçta yapılan aramada ise 1 adet roketatar ile çok sayıda şarjörlük ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Ağrı’da 3 terörist yakalandı ile Benzer Yazılar:

4 Mart 2015 Saat : 11:28
  Genel

Ağrı’da 3 terörist yakalandı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari