Aydın belediye başkanı özlem çerçioğlu


Özlem Çerçioğlu

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 11 Ağustos 1968 yılında gözlerini dünyaya açan Özlem Çerçioğlu burada ilkokul ve ortaokul eğitimlerini tamamladıktan sonra Konya’da Selçuk Üniversitesi Makine Resim Konstrüksiyon Bölümünü bitirdi. Üniversite eğitiminin ardından Jantsa’da iş hayatına başlayan Özlem Çerçioğlu burada tanıştığı Jantsa CEO’su Ercan Çerçioğlu ile dünya evine girdi. 

Özlem Çerçioğlu Kimdir?

11 Ağustos 1968 yaşında doğan ve şu anda 50 yaşında olan Özlem Çerçioğlu evli ve iki çocuk annesidir. İleri derece İngilizce bilmektedir. 

Toplumsal İçerikli Projelerde Yer Aldı
B
aşarılı bir iş kadını olan Özlem Çerçioğlu aynı zamanda yer aldığı toplumsal içerikli projeler ile de destek çekti. Türkiye’de onlarca dernekte desteği olan Özlem Çerçioğlu özellikle aşağıdaki projelerde önemli adımlar attı;

Uyuşturucu ile Mücadele
E
ğitime Destek

Sokak Çocuklarını Geri Kazanma

Nüfus Planlaması

Atatürkçü Düşüncelere Sahip Çıkma
2002 Seçimleri ile Parlamentoya Katıldı
Başarılı bir iş kadını ve toplumsal içerikli projelerde aldığı başarılar ile birlikte 2002 yılında Cumhuriyet Halk Partisi 22. dönem Aydın Milletvekili olarak göreve başladı. Parlamentoya girmesi ile birlikte görev aldığı toplumsal içerikli projelerden dolayı İnsan Hakları İnceleme Komisyonu görevine başlamıştır. 
Parlamento içerisinde gerçekleştirdiği başarılı projeler ve asil karakteri ile 2007 yılında düzenlenen seçimlerde 23. dönem Aydın Milletvekili olarak parlamento içerisindeki görevine devam etti. 23. dönem içerisinde İnsan Hakları İnceleme Komisyonu görevini bırakan Özlem Çerçioğlu bu dönemde TBMM Sanayi Ticaret Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi olarak görev yapmaya başladı.
30 Mart 2009’da Belediye Başkanlığı Görevine Başladı!
30 Mart 2009 tarihinde Türkiye’de gerçekleştirilen yerel seçimlerden sonra milletvekili görevliğinden istifa eden Özlem Çerçioğlu Aydın Belediye Başkanı görevine getirildi. 
CHP’nin ve Aydın’ın İlk Kadın Belediye Başkanı Oldu!
Başarısı ile hızla yükselen ve herkesin taktirini toplayan Özlem Çerçioğlu 30 Mart 2009 tarihinde başladığı Aydın Belediye Başkanlığı görevi ile birlikte hem CHP’nin, hem de Aydın’ın ilk kadın belediye başkanı olma ünvanını kazandı. Aydın halkı tarafından çok sevilen ve yaptıkları ile beğeni toplayan Özlem Çerçioğlu halk arasında ” Topuklu Efe ” olarak anılmaya başlandı.
Türkiye’de Yılın En İyi Belediye Başkanı Seçildi!
Yürüttüğü projeler ile sadece Aydın’ın değil tüm Türkiye’nin dikkatini çeken Özlem Çerçioğlu 2013 yılında gerçekleştirilen bir anket sonucunda Türkiye’nin en iyi belediye başkanı olma ünvanı kazandı. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Olarak Göreve Devam Etti.
Aydın’da sevilen ve hizmetleri ile taraflı-tarafsız herkesin beğenisini toplayan Özlem Çerçioğlu 2012 yılında Aydın il belediyesinin 6360 sayılı kanun ile Büyükşehir Belediyesi olmasından sonrada 2014 yılında düzenlenen yerel seçimler ile kazanarak Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görevine devam etti.
Aydın’da Hizmet Anlayışı Özlem Çerçioğlu ile Değişti.
Aydın halkının daha ferah ve rahat bir yaşam hayatına sahip olması gerektiğinin her zaman altını çizem Özlem Çerçioğlu bu kapsamda pek çok yenilikçi hizmete adım attı. 
Özlem Çerçioğlu’ndan Sahipsiz Hayvanlar için Çağrı!
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu sadece insanların rahat ve ferah bir yaşama sahip olmasını değil aynı zamanda hayvanlarında daha güzel bir yaşama sahip olması için adımlar atıyor. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kent genelinde bulunan onlarca hayvan barınağında hayvanların yeni yuvalarını aradıklarını aktaran Özlem Çerçioğlu tüm tedavilerinin yapıldığını ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan sahipsiz hayvanların barınaklardan sahiplenilmesi gerektiğini belirtti.
Özlem Çerçioğlu Alt Yapı Çalışmalarını Yakından Takip Ediyor!
Aydın’ın gelişmiş bir kent olarak rahat yaşam alanlarına sahip olması için çalışmalarına devam eden Özlem Çerçioğlu bu kapsamda vermiş olduğu alt yapı çalışmalarını bizzat yakından takip ediyor. Son olarak yeni belde olan Bağarası ve Sarıkemer’de alt yapı ve kanalizasyon çalışmaları için gerekli talimatları aktaran Çerçioğlu yapılan işlemleri bizzat yerinde takip ediyor. 

Aydın belediye başkanı özlem çerçioğlu ile Benzer Yazılar:

1 Ekim 2018 Saat : 5:15
  Genel

Aydın belediye başkanı özlem çerçioğlu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari