Ayrimcilik varmi


AK Parti Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner, Demirtaş\`a, \”Ben Demirtaş\`ın kimin Kürt’ü olduğunu biliyorum\” halinde cevap verdi.
Son güncelleme: 19 Mart 2015 22:47 Mynet haber bugün 8.922.833 kez okundu .
AK Partili Metiner: \`Ben Selahattin Demirtaş\`ın kimin Kürt’ü olduğunu biliyorum\`
PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder
AK Parti Adıyaman mebus Mehmet Metiner kendisi için \”Senin Kürt’şöhret Mehmet Metiner al onu tepe tepe kullan\” diyen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş\`a, \”Ben Demirtaş\`ın kimin Kürt’ü olduğunu biliyorum\” biçiminde yanıt verdi.

Ak Parti’li Metiner, TGRT Haber’de katıldığı programda kendisi üzerinden cumhurbaşkanına yanıt verirken \”Senin Kürt’ün Mehmet Metiner, al onu tepe tepe kullan\” diyen HDP Eş genel Başkanı Demirtaş\`a cevap verdi. Metiner, \”Metiner asla devletin de PKK’nın da Kürt’ü olmamıştır. Ben Erdoğan’ın Müslüman Kürt kardeşiyim. Biz birbirimizi kullanmayız. fakat senin mahalleni ben çok aşırı iyi biliyorum. Sizin o mahallede bireyler birbirlerini çok iyi kullanırlar. Seni de kullanıyorlar sende başkalarını kullanıyorsun. Kendi mahallelerinde birbirlerini kullanımı geçerli olduğu için herkesi kendisi bu gibi zannediyor” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan\`ı aşırı eskiden tanıdığını ve çeşitli dönemlerde danışmanlığını yaptığını hatırlatan Metiner, onu davanın lideri şekilde gördüğünü belirterek, \”Ben Selahattin Demirtaş\`ın kimin Kürt’ü olduğunu biliyorum. Kimin Kürt’ü… Erdoğan\`a diktatör diyen üst akıl mevcut ya, Erdoğan\`ı devirmek için gezi de vandalizm yapanlar var ya, Nişantaşı-Cihangir hattındaki o beyaz Türkler mevcut ya, liberal sol geçinen sabah akşam Erdoğan\`a küfretmeyi marifet bilen aynı biçimde öcalan\`ı da Kürtlere ihanet etti diye suçlayan o bir avuç, eski memleketimiz artıklarının Kürt’üdür. Beyaz Türklerin makbul Kürt’üne dönüştüğü için kendini bir şey zannediyor. ama birilerinin onu liderliğe hazırladığını görmüyor” diye konuştu.

Kendisini kimsenin kullanmadığının altına çizen Metiner, \”Bugün Demirtaş üstünden yapılmak istenen Erdoğan düşmanlarına karşı Kürtleri hizalandırmak. Demirtaş’ın HDP\`si üzerinden Kürtlerin CHP\`lileştirilmesi” halinde konuştu. (iHA)

Ayrimcilik varmi ile Benzer Yazılar:

20 Mart 2015 Saat : 1:53
  Genel

Ayrimcilik varmi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari