Babil Yurtdışı Eğitim DanışmanlığıBabil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 2007 yılından bugüne tek amaç olarak gördüğü öğrencilerinin memnuniyeti ve geleceğinin beraber planlanması hedefi sayesinde mutlu öğrencilerinin ve velilerinin desteğini arkasına alarak Ukrayna, Moldova ve Rusya’dan sonra 2017-2018 eğitim ve öğretim yılında Belarus Cumhuriyeti’nde de faaliyetlerine başlamıştır.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun 2016 yazında aldığı karara göre dünya sıralaması ilk 1000 içerisinde bulunan üniversitelerden mezun olan öğrencilerimize herhangi bir sınav şartı ve koşul olmadan denklik verilecektir.

Buna göre Ukrayna’dan ilk 1000’de yer alan üniversitelerimizden bazıları: Taras Şevçenko Kiev Devlet Üniversitesi (sözel ağırlıklı bir üniversitedir), Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi (teknik ve mühendislik ağırlıklı bir üniversitedir) ve Sumy Ulusal Devlet Üniversitesi (Tıp, eczacılık ve diş hekimliği ağırlıklı bir üniversitedir). Bunların dışında Harkov’dan 2 üniversitemiz daha sınavsız ve koşulsuz denklik alacaktır.

Sınavsız denklik alacak Belarus üniversitelerimiz ise Belarus Devlet Üniversitesi ve Belarus Ulusal Teknik Üniversitesidir. Belarus Devlet Üniversitemizde mühendislik ve tıp dışında her fakülte bulunmaktadır. Belarus Ulusal Teknik Üniversitemizde ise aradığınız tüm mühendislikleri ve temel bilimlerle ilgili bölümleri bulabilirsiniz.

Ukrayna ve Belarus üniversitelerimin verdiği Avrupa standartlarında eğitimin yanında en büyük avantajları Türkiye şartlarına göre çok daha ekonomik olmalarıdır. Ekonomik avantajların yanında kaliteli eğitim, yurtdışı tecrübesi, mezun olduğunuzda konuşabileceğiniz en az 2 yabancı dil gibi avantajları da unutmamak gerekir.

Ukrayna’da üniversite eğitimi, Ukrayna üniversiteleri ve Belarus üniversiteleri konularında aklınıza takılan tüm soruları cevaplamak için buradayız.

İlgilendiğiniz bölüm ya da fakülteyi iletişim kanallarımız üzerinden danışmanlarımıza ileterek gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Benzer Yazılar:

26 Mayıs 2017 Saat : 11:36
  Genel

Babil Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari