batak oyunu kuralları, online batak oyunu, batak oyna


  • Anasayfa
  • batak oyunu kuralları, online batak oyunu, batak oyna

Online Batak Oyunu Çanak Batak Oyununa Genel Bakış ve Batak Oyunu Kuralları

7’den 70’e tüm kart oyunu sevenlerin oynadığı Batak oyunu, oyun geliştirici Matgame tarafından yeni özelliklere kavuşturuldu ve oyun sevenlerle buluştu. 10.000’in üzerinde kart oyunu severin aktif olarak oynadığı Çanak Batak ücretsiz indir, online batak oyunu seçenekleri ile kart oyunu sevenlerin takdirini topladı. Batak oyununu sadece bilgisayar başında oynamak istemeyen oyuncuları sevindiren haber ise; Çanak Batak’ın Android ve iOS cihazlardan da oynanabiliyor olması. Bu sayede Batak tutkunları, internet bağlantısı olan her yerden istedikleri her zaman Batak oyununu oynayabiliyorlar. Oyuna ilave edilen sohbet seçeneği ile arkadaşları ise sosyalleşebilen oyun severler, oyunun Facebook üzerinden de oynanabilir olmasından oldukça memnunlar.

Çanak Batak adı ile geliştirilen batak oyunu arttırılmış yapay zeka ve zengin 3D grafikler ile sanal ortamın yapaylığından kurtulup gerçekçi hale getirilmiş. Oyunun içine ilave edilen Çarkıfelek, Hediyeni Al, Büyük Ödül gibi eklentiler ile oyunculara günlük ve haftalık fişler kazanma şansı yaratan oyun rekabet ortamını da arttırmış. Haftalık ve aylık lider panoları ile zenginleştirilen oyun strateji kurmanız için sizlere kolaylık sağlıyor. 12 farklı masada oynanabilen Çanak Batak, arkadaşlarınızla oyun oynayabileceğiniz “Özel Masa” seçeneğine de sahip.

Batak Oyunu Kuralları Nelerdir?

Kart ve masa oyunları sevenlerin gözde oyunu Batak, bazı temel kurallar üzerine kuruludur. Batak oyunu, taktiğe dayalı bir masa oyunudur.  Batak oyunu kuralları kısaca maddelenirse;

Genellikle 4 kişi tarafından oynanır. Oyunda 1 deste iskambil kağıdı kullanılır.

Batak oyununa başlamadan önce iskambil kartları mutlaka karıştırılmalı ve belirlenen kişi tarafından kesilmelidir.

Oyun saat yönünün tersine doğru işlemelidir.

Oyunda kart büyüklükleri ve sıralamaları oyuncular tarafından bilinmelidir. (Kartlar büyüklüklerine göre A-Kral- Kız- Vale- 10- 9- 8- 7- 6- 5- 4- 3- 2 olarak sıralanır.) En büyük kart “As” kartıdır.

Batak oyunu, ihaleli olarak oynanacaksa “İhaleli Batak” adını alır. Eğer ihalesiz olarak oynanacaksa Koz Maça adını alır. Koz ise her zaman “Maça” seçilecek şekilde oynanır. İhaleli Batak oyununda kozu alabileceği en büyük sayıyı belirten kişi belirler.

Doyasıya rekabetin tadını yaşamak ve stratejiler geliştirmeye başlamak istiyorsanız hemen online Batak oyunu Çanak Batak oynamaya başlayabilirsiniz!

batakkurallari.com

 

batak oyunu kuralları, online batak oyunu, batak oyna ile Benzer Yazılar:

26 Mayıs 2020 Saat : 2:11
  Genel

Yorumlara kapalı.

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari