Bu nasil bir iddaa


Mahçupyan halkın darbelere karşı yolsuzluk oluşturan partiyi tercih ettiğini söyledi ve \`Son incelemelerde AK Parti\`ye rey veren seçmenlerin yüzde 70\`i yolsuzluk olduğuna inanıyor\` dedi.

Mahçupyan, Belçika’nın Gent üniversitesinde verdiği konferansta enteresan ifadeler kullandı. Mahçupyan, halkın ‘darbe’ karşısında yolsuzluk yapan bir partiyi tercih ettiğini savundu. Mahçupyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da taktik icabı her şeyi söyleyebileceğini dile getirmiştir.

\”YüZDE 70\`i YOLSUZLUK OLDUğUNA iNANıYOR\”

Mahçupyan şöyle konuştu: \”Rakamdan emin değilim; ama son tetkiklerde Ak Parti’ye oy verici seçmenlerin yüzde 70’i yolsuzluk olduğuna inanıyor. Yolsuzluk da olmuştur. Gerçi yolsuzluk 90 yıldır oluyor, AK Parti hükümetinde de olmuştur. fakat halk darbe tehlikesini de görüyor. vuruş tehlikesi ile yolsuzluğu kıyaslıyor halk. ikisi arasından darbenin daha kötü olduğunu görüyor ve yolsuzluğu seçiyor. Yolsuzlukla mücadele daha kolay sebebi ise. AK Parti de hatalar yapıyor. Sonuçta siyasi bir parti. fakat doğru yaptıkları, yanlış yaptıklarından daha çok.\”

\”BELçiKA\`DA bulunmamaktadır lakin ülkemiz\`DE var\”

Bir öğrenci, Batı’da yolsuzluk iddiasında bile siyasilerin istifa ettiğini; fakat Mahçupyan’ın bunu normal benzeri göstermesine tepki gösterince Başbakan Başdanışmanı, “Bu siyasi bir tercihtir. Belçika’da bir darbe tehlikesi yoktur. lakin Türkiye’de var.” diye yanıt vermekle yetindi.

\”BU MEKANiZMA TEK BiR SEçiM KAYBEDERSE AK PARTi BiTMişTiR\”

Mahçupyan, Türkiye’nin hedeflerinden bahsederken, Erdoğan’ın ekonomide hedef olarak dünyada ilk 10 ekonomiye girmeyi gösterdiğini hatırlattı ve ekledi: “Hedefin gerçekçi olup olmaması mühim değil. Olup olmayacağını bilmiyoruz; fakat hedef bu. Bu hedefle dinamizm üretiyorsunuz.”

Mahçupyan, AK Parti’nin risk odaklı parti olduğunu da söylerken şu ifadeleri kullandı: “AK Parti risk odaklı bir parti. Fırsatlar ve riskler varsa, AK Parti riskleri tercih eder. özellikle Erdoğan. Risklere bakar ve ona göre karar alır. Bu mekanizmada tek bir seçim kaybederse, AK Parti bitmiştir. Bu, AK Parti’deki algıdır. Bu sebepten dolayı bütün seçimleri kazanmayı hedefliyorlar.”

DEMOKRASi KURALLARı TüRKiYE’YE UYGULANAMAZ

Erdoğan’ın doğru işler yaptığı için her seçimi kazandığını aktaran Mahçupyan’a bir başka öğrenci ise “Madem doğru işler yapıyor, sebep hiçbir Avrupa ülkesi Erdoğan’ı misal göstermiyor ve aksine herzaman eleştiriyor?” diye sordu. Mahçupyan soru üzerine Türkiye’nin Avrupa ülkelerinden değişik olduğunu söyleyerek yanıt verdi.

Mahçupyan ‘ Avrupa Türkiye’de olup biteni bilmiyor. çok fazla çabuk sonuçlara varıyorlar. Kendi ülkelerinin kriterleriyle yola çıkıp bunu Türkiye’ye uyguluyorlar. türkiye demokrasinin bulunduğu bir yurt değil. Hiç olmadı da. memleketimiz demokratikleşen bir memleket. Demokrasi kurallarını demokratlaşan bir ülkeye uygulayamazsın” dedi.

\”ERDOğAN TAKTiK iCABı HER şEYi SöYLEYEBiLiR\”

Mahçupyan, soru-yanıt bölümünde bununla beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bakarak AK Parti’yi anlamanın olası olmadığını söyledi. Mahçupyan, “tıpkı şekilde AK Parti’ye bakarak da Türkiye’deki Müslüman kesimi anlayamazsınız. Tayyip Erdoğan her şeyi söyleyebilir. O taktiklerin adamı. Gazetelerde olmak ister. Her süre danışılan edilen şahıs olmak ister.” dedi.

KENDiMi, ERMENi’DEN çok aşırı OSMANLı HiSSEDiYORUM

Bir soru üzerine, danışman şekilde Ermeni meselesiyle ilgilenmediğini, bu meselenin de Ermeni olmayanlar tarafından çözülmesi gerektiğini aktaran Mahçupyan, “Bu konuyla, hükümetle bir bağım yok’ dedi. Mahçupyan, Ermeniliğini ispat etmek durumunda olmadığını da aktarırken ‘Ben kendimi Ermeni’den aşırı Osmanlı hissediyorum” dedi. Mahçupyan, Türkiye’deki çoğu Ermeni’nin de Cumhuriyet modeline alışamadığını söyledi. (Hürriyet)

kelime sayısı: 455

Bu nasil bir iddaa ile Benzer Yazılar:

27 Mart 2015 Saat : 9:53
  Genel

Bu nasil bir iddaa Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari