cam filmi , cam filmi kaplama , araç kaplamaCam filmlerinin tercih edilmesindeki iki sebep, mekanı veya aracı karartma isteği ve güneş ısısını engellemektir. Asıl sebepler bunlar olmakla birlikte bazı hassas ürünlerin solmasını, koku yapmasını, şeklinin değişmesini engellemek gibi sebeplerde olabiliyor.
Cam filmleri ürünlerinde solma, koku yapması, ısıyı engellememe gibi sorunlar olabiliyor. Bunlarla karşılaşmamak için araç cam filmi tercihini bilinçli yapmak önemli.
Dikkat Altı Ayda Solan araç kaplama  Var
Cam filmlerinin en düşük seviyede olanları, şeffaf bir jelatin üstüne boyalı bir tutkal sürülmesi yoluyla üretilir. Bu tarz cam filmleri altı ay gibi kısa sürelerde çabuk solmaları dışında güneş ısısını da olduğu gibi geçirirler, UV koruma sağlamazlar. Solma, cam filminin mora yakın bir renk alması ile belirginleşir. Belli başlı üreticilerin hiçbiri bu tarz bir ürün piyasaya sürmez. Ürünlerin tutkalının boyalı olup olmadığı tutkal tarafına tiner damlatılarak tespit edilebilir. Boyası tiner ile sökülüyorsa, bilin ki ürün son derece kalitesizdir. Bu ürünlerden uzak durun. cam filmi kaplama
Ortalama Cam Filmleri Kısa Sürede Solmaz

Piyasada en çok ucuz satılan cam filmleri niteliksiz, ancak en azından solmaya bir miktar dayanıklıdır. Bu tarz ürünlerin temel özelliği, pet hammaddenin boyalı olmasıdır. Dolayısıyla solma hemen gerçekleşmez ve ürün en azından UV ışınlarını filtreler. Bu tarz ürünler genelde “Amerikan cam filmi” gibi genel bir tabir ile pazarlanmakta olup, ısı engellemek gibi önemli özelliklere sahip değillerdir. Bulduğunuz en ucuz uygulamacıya yaptırmasanız bile, uygulamacı kullanacağı ürünün katma değerini anlatmamış, ve hiç duymadığınız bir marka kullanıyorsa, aracınızda bu tür bir cam filmi uygulanmış olma ihtimali yüksektir.
Kaliteli Cam Filmi Güneş Isısını Engeller
Nitelikli cam filmleri güneş ısısını yüksek oranda filtreler. Dolayısıyla, cam filmi yaptırmadan önce kullanılacak ürünün ne derece ısı engellediğini uygulamacıya muhakkak sorun. Üreticinin TSER değerlerini yani Toplam Güneş Enerjisi Engelleme oranlarını muhakkak kontrol edin. Hars gibi belli başlı üreticiler, cam filmlerinin TSER oranlarını kataloglarında ve teknik bültenlerinde paylaşırlar. Bu değerler karşılaştırılabilir niteliktedir. TSER değeri ne kadar yüksek ise, cam filmi güneş ısısını o kadar engeller. Hars otonun cam filmi kullandığı Lumar ve Oracal ürünlerin ne derece ısı engellediğini yerinde ölçüm yaparak size gösterebilecek ekipmanla donatılmıştır.
Filmin Rengi Performansı Etkiler
Cam filminin güneş ısısını engelleme oranı koyu filmlerde daha yüksektir. Bunun nedeni güneş ısısının %45’inin “görünür ışık” ile taşınmasıdır. Koyu cam filmleri daha az görünür ışığı içeri alır, dolayısıyla daha az ısı içeri girer. Ancak tek kriter koyuluk değil. Güneşin taşıdığı ısının %55’i kızılötesi ışınlar ile taşınmaktadır ve cam filmlerinin en iyileri yüksek oranda kızılötesini süzebilen yapıdadır. Örneğin Hars Oto’un nano teknolojik cam filmi Lumar ve Oracal, kızılötesi ışınları %99 engelleyerek, üstün bir ısı engelleme performansı ortaya koymaktadır.

www.harsoto.com

cam filmi , cam filmi kaplama , araç kaplama ile Benzer Yazılar:

20 Mart 2020 Saat : 1:49
  Genel

Yorumlara kapalı.

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari