çanak batak oyna, çanak batak indir, online batak oyna


  • Anasayfa
  • çanak batak oyna, çanak batak indir, online batak oyna

Online Batak Oyunu Çanak Batak Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey Bu Yazımızda Sizlerle!

Matgame firması tarafından yeni özellikler eklenerek geliştiren Çanak Batak oyunu ücretsiz indir, online batak oyna sloganları ile oyun severlere duyurularak, kağıt oyunu sevenlerin listelerine en üst sırdan giriş yaptı.

Binlerce kart oyunu severin ilgiyle takip ettiği oyun şimdiden kullanıcı sayısı ile göz dolduruyor. Çanak Batak oyunu üç şekilde oynanabiliyor. Eşli Batak, İhale Batak, Koz Maça şeklinde oynanabilen oyun rekabet ve strateji üzerine kuruludur.

Koz Maça Nasıl Oynanır?

52’lik iskambil kağıdı ile oynanan Koz Maça’da her oyuncuya 13 iskambil kağıdı dağıtılır. Koz her zaman Maça olarak belirlenir. Her oyuncuya 13 kağıt dağıtıldığını belirtmiştik. İşte her oyuncu bu kağıtlara bakarak el başında o elde kaç kere masada olan kağıtları alabileceğini tahmin eder. 1 ile 13 arasında tahminde bulunan oyuncu eğer isterse el almaz da diyebilir. Bu işlem bittikten ve her oyuncu tahminde bulunduktan sonra her oyuncu sırayla elindeki kâğıtlardan birini masaya koyar. Oyuncuların n hepsi birer kağıtlarını masaya koyduktan sonra en yüksek değerdeki iskambil kağıdını atan yerdeki iskambil kağıtlarını alır. Yerdeki kağıtları alan oyuncu tekrar bir kağıt oynar ve oyun bu şekilde devam eder. Her oyuncunun elinde bulunan 13 kağıt tükendiğinde 1 el tamamlanmış olur. 1 el sonunda kazanılan puanlar hesaplanır ve oyuncuların hanesine teker teker yazılır. Oyun 5,7,11,15 ve 21 el olacak şekilde oynanabilir. Tüm eller bittikten sonra kazanan oyunda toplanılan puanlara göre belirlenir. Siz de koz maça oyununu oynamak istiyorsanız Çanak Batak indir seçeneği ile bu keyifli oyuna giriş yapabilirsiniz.

İhale ya da İhaleli Batak Nasıl Oynanır?

Koz Maça oyunu ile benzer olan İhaleli Batak oyununda kurallar biraz farklıdır. Koz Maça oyununda koz her zaman Maça iken, İhaleli Batak oyununda el başında yapılan tahminlerden en yükseğini söyleyen oyuncu kozu belirlemektedir. Kozu belirleyen oyuncu oyuna başlar. Pas haricinde oyuncu 4’ten az tahmin yapamaz. Pas denmiş ve hiç kağıt alınmamış ise; en yüksek tahminde bulunan oyuncunun tahmininin 10 katı puan kaybedilir. Pas denmiş ve kağıt alınmışsa oyuncu aldığı kağıt sayısının 10 katı puan kazanır. Oyuncu tahmininde başarılı olmuş ise; tahmininin 10 katı puan kazanır. Eğer oyuncu tahmininden az kağıt alabilmiş ise; tahmininin 10 katı puan kaybeder. İhaleli batak oyununu oynamak istiyorsanız Çanak Batak oyna seçeneği ile oyunu oynamaya hemen başlayabilirsiniz.

Eşli Batak Nasıl Oynanır?

Eşli Batak, ikili takımlar halinde oynanabilir. Eşli ihale, Açmalı Batak olarak da adlandırılan Eşli Batak oyununda el başında yapılan tahminlerden en yükseğini söyleyen oyuncu ihaleyi alır. İhaleyi alan oyuncu kozu belirler ve oyuna başlar. Eşil batak oyunu oynarken oyunda eş olduğunuz kişinin de sizinle alabileceği toplam kağıdı belirlemeniz gereklidir. Oyunda 8’den az tahminde bulunulmaz. Bunun dışında ancak pas denilebilir. İhaleyi alan oyuncu koz belirledikten sonra eş olduğu oyuncunun kartları açılır. Oyun oynanırken sıra eli açılan eşe geldiğinde ihaleyi alan ve kozu belirleyen oyuncu masaya açılan kağıtlardan oynar. Eşli İhale oyununda “yan batar” yoktur. Bu kurallar haricinde oyunun oynanışı Koz Maça oyunu ile benzerlik gösterir.

Batak oyunlarını internet bağlantısı olan istediğiniz her ortamda dilediğiniz her an oynayabilmek için online Batak oyna seçeneği ile Çanak Batak oynamaya hemen başlayabilirsiniz.

Keyifli Oyunlar!

canakbataknedir.com

çanak batak oyna, çanak batak indir, online batak oyna ile Benzer Yazılar:

26 Mayıs 2020 Saat : 2:34
  Genel

Yorumlara kapalı.

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari