Cilt bakımı , Vücut bakımı , medikal cilt bakımı


  • Anasayfa
  • Cilt bakımı , Vücut bakımı , medikal cilt bakımı


Cilt bakımı için en önemli şey yapacağınız işlemleri cilt kurtarılamaz hale gelmeden yapmaktır. Herkesin cildini temizlemesi çok önemli. Cilt hem sabah hem de akşam temizlenebilir. Eğer makyaj yapmıyorsanız cildinizi akşamları tek bir temizleyici ile temizlemeniz yeterli. Eğer makyaj yapıyorsanız önce makyajınızı çıkarıp sonra cildinizi temizlemeniz gerekiyor.

Cilt temizliğinde her cilde uyan tek bir ürün yoktur. Her ürün cilt tipine göre farklı etkiler gösterebilir. Bu nedenle kendi cilt yapınıza uygun ürünü seçerken deneme yanılma yöntemini kullanacak olsanız dahi cildinizi daha fazla hasara uğratmamak için bir uzman yardımı alabilirsiniz.

Cilt temizleyicisi seçerken önemseyeceğimiz nokta cildinizi yıkadıktan sonra cildinizin gergin ve kuru olduğunu hissetmemek olmalı.

Cildinizi yıkadıktan sonra peeling yapmak isterseniz eğer peelingi düzenli ama sürekli olmayan bir şekilde yapmanızı öneririz. Çok fazla peeling yaptırmak demek cildimizdeki ölü tabakaları attıktan sonra sıranın cildin kalması gereken kısımlarına gelmiş olması demektir. Bu yüzden hafta da mümkünse 1 değilse 2 çok mecbursanız 3’ten fazla yaptırmamanız iyi olur.

Peeling yaptırdıktan sonra sıra ise toniğe gelecektir. Cildimizi yıkadıktan sonra bozulan pH dengesini tekrar kurabilmek için tonik kullanmak zorunda kalabiliriz.

Cilt bakımını bu şekilde birkaç ufak ürünle kendinize göre yaptırabilirsiniz. Kendinize yaptığınız cilt bakımlarında istediğiniz sonuçları alamazsanız medikal cilt bakımı da sizin için alternatif bir yöntem olarak yerini koruyacaktır.

Vücut bakımı işlemlerinin ilk adımı olan cilt bakımı ile yıllara meydan okumak elbette sizin elinizde.

www.leylaerdogan.com/medikal-cilt-bakimi.html

Cilt bakımı , Vücut bakımı , medikal cilt bakımı ile Benzer Yazılar:

8 Kasım 2017 Saat : 11:47
  Genel

Cilt bakımı , Vücut bakımı , medikal cilt bakımı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari