denizli iş güvenliği , Denizli OSGB


Yeni iş sağlığı ve güvenliği hocanız

İSGB açılımı İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi demektir. İSGB kurulması çalışan sayısına ve tehlike sınıfına bağlıdır. Yani anlayacağınız üzere çalışan sayısı fazlaysa, tam zamanlı iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı bulundurulması gerekiyor ise o iş yerin de İSGB kurulabilir. En az bir adet iş yeri hekimi ile işyerinin tehlike sınıfına uygun en az bir adet olmak üzere iş güvenliği uzmanının görevlendirilmesi ile oluşturulmaktadır. Ayrıca bu birimde işveren kişi diğer sağlık personeli de görevlendirebilmektedir. İSGB hizmetlerinin yürütülmesine ve çalışan personel sayısına uygun büyüklükte olan bir yer de kurulur. İSGB biriminin bu işin asıl yürütüleceği mekanda ve giriş katta kurulması ve bulundurulması esastır. Sekize metrekareden az olmayacak şekilde bir iş güvenliği uzmanı odası, iş yeri hekimi tarafından kullanılacak bir muayene odası ve 12 metrekareden az olmayacak ilk yardım ve acil müdahale odası bulunur. Görevlendirilecek olan her denizli iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi için aynı şartları bulunduran ayrı odalar tahsis edilmelidir.

Genel olarak bir şahıs nasıl iş güvenliği uzmanı olabilir? dersek; İş sağlığı ve güvenliği hizmetinde görevlendirilmek üzere, bakanlıkça belgeli olan mühendis, teknik elemanlar vb. mimarlar iş güvenliği uzmanı olabilmektedir. İş güvenliği uzmanı adayları teorik olarak 180 saat, uygulamalı 40 saat, toplamda 220 saatten az olmamak üzere bakanlığın belirlediği eğitim programlarına katılacaklar. Bakanlık tarafından yapılan sınavdan en az 100 puan üzerinden 70 puan alarak kişi iş güvenliği uzmanı olabilir.

Peki iş güvenliği uzmanlığı hakkında kısaca bir kaç bilgi geçtik, iş güvenliği uzmanı oldunuz veya olacaksınız, olduysanız da bu işin sonu yok ve olacaksanız da eğitimde ihmal etmemelisiniz. Sonuçta sizin eğitiminizin ihmali bir çok çalışanın güvenliğini ya da hayatını tehlikeye sokabilir. Bu yüzden isghocasi.com olarak siz uzmanlar ve uzman adaylarının iş güvenliği ve uzmanlığı konusunda sürekli bilgi alabileceği bir platformuz. Denizli OSGB iş güvenliği uzmanları için küçük kütüphanelerimizde bilgiler, iş sağlığı ve güvenliği sunumları gibi konularda bilgi ve doküman bulabileceği bir enteraktif alandır. www.İsghocasi.com size olan iş kazalarını paylaşmaktadır. Paylaşmakta ki temel amacımız, siz iş güvenliği uzmanlarının çalışanlara bu görüntüleri izleterek onların daha güvenlikli olabilmesini sağlamaktır. Yani çalışanların aynı kazaları yaşamaması ve güvenlik önlemi almayan çalışanların başına gelenleri görmeleri, onların daha güvenli olmalarını sağlaması amacıyla yayınlamaktayız. Tabi ki her zaman ne kadar güvenlik önlemi alınsa da bazı kazalar yaşanabiliyor. Önüne geçilemeyen kazaların olabilme ihtimali bulunmaktadır. Önemli olan çalışanların gerekli ekipman ve araçları emniyetli bir şekilde kullanmasıdır. Bu sayede olabilecek kazaların önüne geçilebilir. Allah kazadan ve beladan korusun diyoruz.

www.İsghocasi.com sadece enteraktif bir alan değildir. Ayrıca Temel İş Güvenliği Uzmanlığı Yangın Eğitimi vermekteyiz. İletişim kısmından bize her türlü konuda ulaşabilirsiniz.

denizli iş güvenliği , Denizli OSGB ile Benzer Yazılar:

4 Şubat 2016 Saat : 12:10
  Genel

denizli iş güvenliği , Denizli OSGB Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari