dikkat eksikliği , Neurofeedback nedir , hiperaktivite bozukluğu


  • Anasayfa
  • dikkat eksikliği , Neurofeedback nedir , hiperaktivite bozukluğu


Beynimiz inanılmaz, mucizevi bir çalışma sistemine sahiptir. Bu harika organ, geri bildirim (feedback) yoluyla kendini düzenleme, geliştirme; performansını ve kapasitesini artırma potansiyeline sahiptir. Fakat beyne direk feedback vermek zor olduğundan, bu mekanizma ve beynin bu becerisi çoğunlukla tamamen kullanılamaz.

Beynin kendini düzenleme ve geliştirme sistemi yanlış çalıştığında, feedback olmadığında veya eksik olduğunda, beyin bir problem olduğunu fark edemez. Böyle bir durum davranışlara yansıma ile gözlemlenebilir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlükleri, otizm, epilepsi, depresyon, kaygı bozuklukları, obsesyon, uyku problemleri, öfke problemleri, tikler, migren ve daha pek çok durum beynin kendini düzenlemedeki yetersizliği ile alakalı yaygın problemlerdir. Bu problemler için ilaçsız ve kalıcı çözüm sunan neurofeedback nedir  yöntemi çok uzun yıllardır başta Amerika ve Avrupa olmak üzere dünyanın birçok yerinde aktif olarak uygulanmaktadır.
Bizler de Neurofeed Dikkat Merkezi olarak başta dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, okul kaygısı, okul başarısızlığı, disleksi gibi konular olmak üzere; gerek nörolojik gerek psikolojik nedenlerden dolayı bozulan beyin dalgalarımızı neurofeedback ile düzenliyor, nöronlar arası bağlantıları güçlendirip zenginleştiriyor ve daha çok kullanılan nöronal bağlantılarla beyin kapasitesini ve işlevselliğini artırabiliyoruz. Bu şekilde kişinin her duygu durumunda optimum düzeyde kalmasını sağlıyoruz ve potansiyelini açığa çıkartıyoruz.
0212 351 17 37

www.neurofeed.com.tr

dikkat eksikliği , Neurofeedback nedir , hiperaktivite bozukluğu ile Benzer Yazılar:

19 Nisan 2018 Saat : 1:43
  Genel

dikkat eksikliği , Neurofeedback nedir , hiperaktivite bozukluğu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari