Dry aged , cimbali kahve makinesi , endüstriyel bulaşık makinesi , rational fırın , pasta dolabı , bardak yıkama makinesi


  • Anasayfa
  • Dry aged , cimbali kahve makinesi , endüstriyel bulaşık makinesi , rational fırın , pasta dolabı , bardak yıkama makinesi


Kahve, Dünya ticaret hacminde oldukça büyük bir paya sahiptir. Cafe, otel ve restoranlarda kahve çeşitlerinin ilgi görmesiyle içecek sektöründe önem kazanan kahve makineleri, teknolojik birçok yeniliği içerisinde bulundurarak gelen kahve talepleri doğrultusunda yeni modelleri geliştirilmiştir. Kahve hazırlanışı konusunda bir çok farklı metot icat edilmiş, farklı damaklara ve kültürlere hitap eden kahve demleme türleri kahvenin popülerliğinin artışına hız kazandırmıştır. Kahve makinesi, kahvenin sıcak su ile birlikte bir haznede demlenmesini sağlar. Daha sonra ise filtre yardımıyla kahveyi telvesinden ayırarak demlenen kahveyi ayrı bir kapta toplar.
Kahve makinesi ile kahve yapmak oldukça kolay gibi görünse de dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktaları vardır.Bunlardan bazıları; kahvenin kalitesi, taze kavrulması ve öğütülmesi, kullanılan suyun kalitesi ve kahveyi hazırlayan kişinin teknik bilgisidir. Su, filtre kahvede çok önemlidir, çünkü neredeyse kahvenizin tamamı sudan oluşur. Su kalitesiz veya sertse, bu kahvenize de yansıyacaktır.
Filtre kahve makinesi ile kahve demlemede, kahve makinesinin kalitesi ve çalışma prensibi çok önemlidir. Kalitesiz kahve makineleri tek bir noktadan suyu damlatır ve damlayan su filtre kağıdında bulunan kahvenin hep aynı noktasından geçerek alt hazneye ulaşır. İlk birkaç damla sonunda o bölgedeki kahve aromaları biter ama su hala aynı bölgeye damlamaya devam ettiği için aroma almadan alt hazneye ulaşır. Demleme tamamlanana kadar aynı bölgeye damlayan su oradaki kahvenin yanmasına da yol açar ve oldukça vasat bir demleme işlemi gerçekleşir.

La Cimbali kahve makinelerinde ise su damlatan kısım duş başlığı gibi bir çok noktadan su damlatarak filtre kağıdında bulunan kahvenin her bölgesine ulaşır ve lezzetli içerisinde tüketilmeyen filtre kahve bayatlayarak acılaşmaya başlayacaktır. Filtre kahve makineleri sıcak suyu daha ince çekilmiş kahve içerisinde demleyip süzer. Kahvenin toplandığı cam demlik, alttan ısıtmalıdır ve kahveyi bir iki saat sıcak olarak bekletebilirsiniz.

Dry aged , cimbali kahve makinesi , endüstriyel bulaşık makinesi , rational fırın , pasta dolabı , bardak yıkama makinesi ile Benzer Yazılar:

13 Ekim 2015 Saat : 5:48
  Genel

Dry aged , cimbali kahve makinesi , endüstriyel bulaşık makinesi , rational fırın , pasta dolabı , bardak yıkama makinesi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari