Efkan Ala’dan veda mesajı


  • Anasayfa
  • Genel
  • Efkan Ala’dan veda mesajı

Milletvekilleri genel seçimi nedeniyle İçişleri Bakanlığından ayrılan Efkan Ala, devlet yapısı içerisinde çok müstesna bir yeri olan, vatandaşların can ve mal güvenliğini, toplumun huzur ve emniyetini sağlayan, devletin şefkatini, güler yüzünü ve gücünü ülkenin her yerinde ve her zaman gösteren İçişleri Bakanlığının başında bulunmanın, kendisi için onur olduğunu belirtti.

Ala, Bakanlığın internet sitesinde yayımlanan veda mesajında, 26 Aralık 2013’ten beri yürüttüğü görevinden seçim kararı gereği ayrıldığını hatırlattı.

İçişleri Bakanlığının, devlet yapısı içerisinde çok müstesna bir yeri olduğunu, vatandaşların can ve mal güvenliğini, toplumun huzur ve emniyetini sağladığını, devletin şefkatini, güler yüzünü ve gücünü ülkenin her yerinde ve her zaman gösterdiğini bildiren Ala, şöyle devam etti:

“İçişleri Bakanlığının başında bulunmak, şüphesiz benim için çok onurlu bir görev olmuştur. Görevim sırasında şahsıma duyulan güvene ve gösterilen teveccühe layık olabilmek için bütün mesai arkadaşlarımla üstün vazife şuuru ve anlayışı içerisinde, büyük bir azim ve gayretle devraldığımız hizmet bayrağını çok daha ileriye taşıma inancı içinde oldum.”

Bakanlığın üstlendiği görev ve sorumlulukları hukuka bağlılık, insan haklarına saygı, sivil katılım, şeffaflık, hesap verilebilirlik ve özgürlük güvenlik arasındaki hassas dengenin gözetilmesi gibi temel ilkeler çerçevesinde, kesintisiz ve kararlılıkla sürdürdüklerine işaret eden Ala, şunları kaydetti:

“Bu onurlu görevim sırasında, siz değerli arkadaşlarımın zaman ve mesai mefhumu tanımayan, özverili ve samimi çalışmalarınız sayesinde, birlikte önemli ve başarılı hizmetler yaptığımıza inanıyorum.

Bu vesileyle İçişleri Bakanlığı makamında benden önce hizmet vermiş saygıdeğer bakanlarımıza şükranlarımı sunuyor, ebediyete intikal edenleri rahmetle anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, merkez ve taşra teşkilatımızda görev yapan bütün mesai arkadaşlarıma sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

(AA)

Efkan Ala’dan veda mesajı ile Benzer Yazılar:

9 Mart 2015 Saat : 11:37
  Genel

Efkan Ala’dan veda mesajı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari