Hacamat kursuArapça kökenli bir sözcük olan, hacamat, sağlık sorunu yaşayanların gerekli durumlarda başvurabileceği bir sünnet ve ayrıca alternatif tıbbın öngördüğü bir yaklaşım. Genel olarak kan vermenin sağladığı faydaları sağlıyor; ancak yine kan vermesi riskli olan kişilere de yapılmaması öneriliyor.

Hacamat kursu, size bu şartları ve özellikleri öğretebilecek, hacamatın nasıl yapıldığını en ince ayrıntısına kadar aktarabilecek kapsamda. Genellikle sırt bölgesine uygulanan hacamat, kalp ve böbrek yetmezliği, kan eksikliği gibi durumlarda uygulanamıyor. Faydaları ise birçok: Eklem ağrılarından unutkanlığa, migrenden bel ve boyun fıtığına dek geniş bir yelpazede olumlu etkilerinin olduğu aşikar.

Jilet ve neşter kullanılarak yapılan hacamat işleminde en dikkatli olmanız gereken şey, kullanılan araçların steril olması ve açılan bölgeye herhangi bir mikrop veya bakteri bulaştırmamak…

Vücudunuzdaki atıkları nasıl atıyorsunuz? Tuvalet ihtiyacınızı gidererek ve terle. Peki başka? Salgılayıp dışarı verdiğiniz tükürükten sümüğe kimi salgılarınız da var. Ya kanınız?.. İşte bunu atabilmenizin doğal bir yolu yok.

Aynı zamanda İslam’da da sünnet olarak geçen hacamat, deri altına biriken kanın farklı şekil ve yöntemlerle dışarı atılması demek. Modern tıpta da buna benzer yöntemler mevcut, ancak hacamat, bir alternatif tıp yöntemi. Genellikle sıkıntılı yerlere veya organlara yakın yerlere yapılarak pıhtılaşan kan atılıyor.

Hacamat kursu sizin ve sevdiklerinizin yaşam standartlarını arttırabilecek bir pratik öğrenme yolu; ancak yine de bilmelisiniz ki, bu yöntemi kan eksikliği, demir eksikliği gibi bazı sorunları olan kişilere uygulamak kesinlikle önerilmiyor.

Modern tıp, bilgi akış hızı ve gelişen teknolojiyle her geçen gün yeni bilgileri içeriyor ve böylece birçok soruna derman oluyor; ancak kimi zaman alternatif tıpta da çareler bulunabiliyor. Kuşkusuz bunlardan en ilginci de hacamat, yani diğer adıyla kan alma…

Alternatif tıp yalnızca bitki çaylarından ibaret değil. Geniş bir indeksi var ve hacamat bunlardan yalnızca biri. Hacamat kursu belki milyonların hayatını etkilemez; ancak nedir, ne değildir konusunda size yardımı dokunabilir ve çevrenize bunu uygulayabilirsiniz.

Korkulacak bir yanı yok, ölüm riski yok, belki Kızılay’a kan verir gibi, biraz acı hissi; ama hacamatın faydaları saymakla bitmeyeceği için, size mutlaka hacamat kursu öneriyoruz…

http://hacamat-tr.com

Hacamat kursu ile Benzer Yazılar:

8 Mart 2015 Saat : 5:33
  Genel

Hacamat kursu Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari