İstanbul yıkamaİki hafta önce evde otururken, kendi aramızda halıların ve koltukların yıkanmasını konuşuyorduk. Hepimizin yaptığı gibi, interneti açıp, Google amca’ya Halı Yıkama yazdım. istanbul yıkama  Bir kaç tanesinin sitesini gezip, ne kadar amatörce hizmetler verildiğini düşündüm. Sitelerinde yazdıkları ile, telefonda konuştuğum kişilerin konu ile alakasız konuşmalarına şahid oldum.
Daha önce şekersiz çay döküldüğü halde, halı yıkamacılarının bu lekeyi çıkartmadan, geri getirdiklerini ve küf kokusunu hatırladım. Ve pişkin pişkin parayı istemelerini.
Neyse. Sonunda farklı bir site ile karşılaştım. Siteye yazılanları okudum. Okuduklarımın pek çoğu, diğer sitelerdekinden çok farklıydı. Merak ettim ve diğerlerine yaptığım gibi aradım.
Telefonda ki kişi, sitelerinde yazılanlarla aynı ve daha fazla bilgiyi bana verdi. Bilgi verdi diyorum çünkü, bilmediğimiz esas konu halıların nasıl neyle yıkandığıydı.
Bizim halılar daha önce yıkanıp geldiğinde küf gibi bir koku oluyordu. 1 ay kadar zaman geçikten sonra, koku evin içerisinden çıkyordu. Bunu öğrendim. O kokunun nedeni kuyu suyu ile yıkanmasıymış.
Halıdan lekelere ne yapılmaması gerektiğini öğrendim. Kesinlikle silmeye, temizlemeye çalışmamız gerekiyormuş. Evde kullandığımız yöntemler, lekelerin kalıcı olmasına sebep veriyormuş.
Şimdi anlıyorum çay lekesinin neden çıkmadığını. Halıyı getiren kişinin haklı olduğunun şimdi farkına vardım.

Ama kabahat bizim değil ki. Kimse bize bu konularda bilgi vermiyor. Nereden bileceğiz biz. Zaten bir şeyleri bilmediğimizden başımız ağrıyor. Haa bu arada daha önce yıkanıp üzerinde kocaman karaltı lekesinin sebebini de öğrendim.
Bu kadar bilgi aldıktan sonra, Koltukları ve Halıları Yıkatmak için çağırdım. İki kişi beraber geldiler. Koltukları sabah tam 9 ‘da yıkamaya başladılar. 10:20 gibi bitirdiler. (Daha önce gelenler, eve gelmeleri ile gitmeleri 20 dakikaydı.) Giderken halılarıda teslim ettim.
O günün akşamına söyledikleri gibi, koltuklar kurudu. O akşam misafirlerle koltuklarda oturduk. Halıları da bir kaç gün sonra getirdiler. Ne koku var, ne leke, ne kir. Pırıl pırıl geldiler. En çok, Annanemden kalan 6 metre boyu 4 metre eni olan el dokuması kök boyalı antika halının tertemiz gelmesi beni mtlu etti.
Ofiste arkadaşlarımla bunları konuşurken, satınalma da ki arkadaş geldi. Ofiste ki Halıflex ve Stor perdeleride yıkatalım eğer yıkıyorlarsa dedi. Geldiler hafta sonu işi hallettiler. 2 Yıldır o halıflexler ilk kez yıkanmış oldu. Astımı olduğu için bir arkadaşımız, halıflexlerden dolayı işi bırakmıştı.
Finans müdürü, iyi bir yer ile çalıştık, düzgün iş yapmışlar dedi. Ofiste ki arkadaşlara numaralarını verdim. Hizmet alanlar memnun. Ofis memnun. Ev ahalisi memnun. Dolayı ile ben mutluyum.
Bu mutluluğumu buradan herkesle paylaşmak istedim. İstanbulyikama.com onların sitesi. Kendi sitelerinden gördüğüm kadarı ile aşağıda ki konuların tamamında hizmet veriyorlar. Şu an itibariyle memnuniyetimiz üst noktada. Eminim ki bu adamlar, aşağıda ki tüm konularda işlerini tam yapıyorlardır.

İstanbul Yıkama, Kurumsal Temizlik hizmetleri verdiği gibi, ev ve ofis tekstil ürünleri içinde temizlik hizmeti veriyor.
İstanbul Yıkama, Halı, Koltuk, Stor Perde, Jaluzi, Yatak, İnşaat ve Yangın sonrası Temizli hizmetleri veriyor.
http://istanbulyikama.com sitesinden veya 0212 279 8 791 numaralı telefondan kendilerine ulaşabilirsiniz.Pişman olmazsınız, eminim.

İstanbul yıkama ile Benzer Yazılar:

22 Ağustos 2017 Saat : 8:59
  Genel

İstanbul yıkama Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari