okul öncesi, okul öncesi forum, anasınıfıOkul öncesi eğitimi çocukların gelişimi ve kendilerini ifade yetenekleri için oldukça önemlidir. Anasınıfları çoğu çocuğun ilk kez kendi istekleriyle arkadaş seçtikleri ve birçok şeyi öğrendikleri yerlerdir. Bu dönemde çocukların sorunları olabilir. Bunların çözümü için dikkatli davranmak ve onlara ilgi göstermek gerekir. Anasınıfına giden bir çocuğunuz varsa onunla ilgili problemler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sitemizi kullanabilirsiniz. Sitemizde bulunan okul öncesi forumu sayesinde sizinle aynı sorunları yaşayan diğer ebeveynlerle iletişime geçebilir ve bu sorunların üstesinden nasıl geldiklerini öğrenebilirsiniz. Anasınıfı sanıldığı gibi çocukların vakit geçirdiği bir yer değil, hayata dair birçok şeyi öğrendikleri yerdir. Bu nedenle küçük yaştaki çocuklar için anasınıfı eğitimine dikkat edilmelidir.

Anasınıfı Eğitimi

Çocukları okula hazırlayan ve dış dünyayla ilk kez bağlantı kurmalarını sağlayan anasınıfı hem eğitim hayatının hem de yaşamın çocuklara anlatılması için oldukça önemlidir. Anasınıfına giden çocuklar bu dönemde ilk kez kendi istekleriyle arkadaşlıklar kurar ve diğer çocuklarla iletişime geçmeye çalışırlar. Bu dönemde anasınıfı öğretmenlerinin yapmış oldukları çalışmalar sayesinde çocukların toplum önünde kendilerini rahatça ifade edebilme yetileri de gelişecektir. Bu nedenle okul öncesi öğretmenleri de anasınıfı için oldukça önemlidir. Çocukları seven ve onlarla ilgilenmekten sıkılmayan öğretmenler sayesinde çocuklar hayatlarına çok daha iyi bir başlangıç yapabilirler. Anasınıfına gitmeyen ve direkt olarak birinci sınıfa başlayan bir çocuk okula alışmakta zorluk çekecektir. Bunun üzerine bir de öğretmenin tutum ve davranışları yanlışsa, çocuğun tüm eğitim hayatı daha başlamadan yanlış biçimde şekillenebilir.

Okul Öncesi Eğitim ve Çocuklar

Çocuklar genel olarak öğrendikleri çoğu şeyi ailelerinden ya da akrabalarından öğrenirler. Çünkü vakitlerinin tamamını bu kişilerle geçirirler. Eğer ailenin yanlış bir davranışı varsa çocuklar da bu yanlış davranışı normal bir davranış gibi algılayıp öğrenebilirler. Bu nedenle çocuklara doğru şeyleri öğretecek, yaptığının yanlış olduğunu uygun bir dille ifade edecek yabancı kişiler gereklidir. Bu durum ancak okul öncesi eğitimi ile çözülebilir. Okul öncesi eğitimi, diğer adıyla anasınıfı, çocukların öğretmenleri sayesinde birçok şeyi doğru bir şekilde öğrendikleri yerlerdir. Anasınıfında oynanan oyunlar ve yapılan çalışmalar kesinlikle zoraki vakit geçirmek için değil, çocuklara bir şeyleri aşılamak için yapılır. Bu nedenle birçok kişinin anasınıfına gereksizmiş gibi bakması son derece yanlış bir düşüncedir. Küçük çocukların hayatları boyunca başarılı olmaları ve eğitim hayatlarına da güvenle devam edebilmeleri için anasınıfı eğitimi şarttır.

http://okuloncesi.ogretmenleri.net/

okul öncesi, okul öncesi forum, anasınıfı ile Benzer Yazılar:

19 Ekim 2015 Saat : 11:06
  Genel

okul öncesi, okul öncesi forum, anasınıfı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari