Peşmergeler Tehdit Ediyor


irak\`ta, ışiD\`in rehin aldığı ve 21 Mart\`ta öldüreceğini açıkladığı Peşmergelerin yakınları, evlatlarının akıbeti hakkında bilgi vermesi için hükümete 24 saat süre tanıdıklarını duyurdu.
Son güncelleme: 19 Mart 2015 21:55 Mynet haber bugün 8.924.241 kez okundu .
Rehin peşmergeler için zaman daralıyor
PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder
Kerkük\`ün Kürdistan semtinde bir araya gelen aileler, ışiD\`in, alıkoyduğu Peşmergeleri, \”Nevruz Bayramı\`nda yakarak öldürebileceği\” sebebiyle endişeli olduklarını söyledi.

Aileler adına açıklama yapan oğlu rehin alınan şeyh irfan, evlatları konusunda gerçek ve tatmin edici bilgiler almak istediklerini belirterek, \”Evlatlarımızın akıbeti konusu için bize gerçek bilgiler verilmezse hiç kimsenin aklına gelmeyecek eylemlerde bulunacağız\” dedi.

ışiD militanlarının, sosyal paylaşım sitelerinde yayınladıkları videolarda, Peşmergelerin Nevruz\`da öldürüleceğini açıkladıklarını ve sürenin bitmek üzere olduğunu aktaran irfan, \”çocuklarımızın akıbetlerini bilmek istiyoruz\” diye konuştu.

Rehine tutulan 17 Peşmerge için \”çalmadık kapı bırakmadıklarını\” dile getiren irfan, şunları söyledi:

\”Ne yazık ki hiç kimse evlatlarımızın nerede, ne halde ve akıbetleri meselesi için bir şey söylemedi, bir girişimde de bulunmadı. Bu nedenle biz, gerek Kürdistan hükümeti gerekse Kerkük yetkililerine 24 saat mühlet veriyoruz. Evlatlarımızın akıbeti hakkında bize gerçek bilgiler verilmezse hiç kimsenin aklına gelmeyecek eylemlerde bulunacağız.\”

ışiD REHiNELERi NEVRUZ\`DA YAKACAğıNı AçıKLAMışTı

Bir öteki Peşmerge yakını Bedia Soran ise 50 günden buyana bütün aile bireylerinin perişan olduğunu belirterek, \”Gecemiz gündüzümüz kalmadı. Yakınlarımızın durumu meselesinde kimden haber alacağımızı bilmiyoruz. Yüzümüzü nereye çevireceğimizi bilemiyoruz. Benim yeğenim daha yeni nişanlıydı ve yakında evlenecek. Sevineceğiz diye hazırlık yaparken şimdi yas tutuyoruz\” ifadelerini kullandı.

Geçen 30 Ocak\`ta, Kerkük\`ün güneyindeki mektep Halit alanında çıkan çatışmalarda, 17 Peşmerge, ışiD yönünden rehin alınmıştı. Rehine Peşmergeleri, kafeslere koyarak Havice sokaklarında dolaştıran militanlar, 21 Mart\`ta hepsinin yakılarak öldürüleceğini açıklamıştı.

Peşmergeler Tehdit Ediyor ile Benzer Yazılar:

20 Mart 2015 Saat : 1:55
  Genel

Peşmergeler Tehdit Ediyor Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari