Polonya Eğitim Danışmanlığı , Polonyada eğitim ücretleri , Polonyada eğitim


  • Anasayfa
  • Polonya Eğitim Danışmanlığı , Polonyada eğitim ücretleri , Polonyada eğitim


Polonya’da eğitim sistemi Polonya Avrupa Birliği üyesi olduktan sonra pek çok önemli farklılığa gitmiş ve ülke standartlarını Avrupa standartlarına göre uygun bir duruma getirmiştir. Polonyada Eğitim alan öğrenciler 19 yaşında orta öğrenimi bitirdikten sonra matura adında bir sınavına girerler ve Matura Sertifikası (Swiadectwo Dojrzalosci) almaya hak kazandıktan sonra istedikleri üniversitelere yerleştirmeleri yapılır. Polonya’da yüzden fazla üniversite bulunmaktadır. Ve bu üniversitelerin öğrencilere verdikleri eğitim son derece kalitelidir. Hatta bazı üniversiteler en iyi üniversiteler arasına girmeyi başarmıştır. Bundan dolayı buradaki üniversiteler öğrenciler arasında oldukça fazla rağbet görmektedir.

Teknik üniversiteler, mühendislik ve tarım üniversiteleri, tıp fakülteleri, işletme ve ekonomi akademileri ve bunun gibi daha pek çok alternatif Polonya’da bulunmaktadır. Ülkede genel olarak iki farklı akademik düzeyde derece vardır; ilki, lisans (Licencjat) ve ikincisi de Master Derecesidir (Tytul Magistra). Polonya’da lisans programları 3 sene, master programı ise 2 sene sürmektedir. Master derecesini tamamlayan öğrenciler daha sonra eğer isterlerse ek olarak Podyplomowe (Postgraduade Degree) ismi verilen eğitimlere de katılabilirler. Bu eğitimler genel olarak iki ya da üç sömestr devam etmektedir. Polonyada Eğitim Ücretleri düşük ve eğitim standartları da yüksek olduğu için, yurt dışında okumak isteyen öğrenciler için bu fikir her geçen sene daha da popüler bir hal almaktadır.

Avrupa Birliği ülkelerinde eğitim görmek için üniversite sınavında başarılı olmanız ya da bir üniversiteye yerleştirilmiş olmanız gibi bir durum aranmamaktadır. Polonya’da lise eğitiminize, yeterlilik ve seçimlerinize göre en uygun bölümlere kayıt yaptırdıktan sonra hemen üniversite eğitimi almaya başlayabilmektesiniz. Ayrıca, Polonya’da eğitiminizi tamamladıktan sonra elinize aldığınız mesleğinizi hem Türkiye’de hem de yurtdışında bir yerde rahatça yapabilirsiniz. Polonya Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçip daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

http://www.akdenizegitim.com/universite-egitimi-detay?link=polonyada-universite-egitimi-

Polonya Eğitim Danışmanlığı , Polonyada eğitim ücretleri , Polonyada eğitim ile Benzer Yazılar:

24 Aralık 2016 Saat : 10:16
  Genel

Polonya Eğitim Danışmanlığı , Polonyada eğitim ücretleri , Polonyada eğitim Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari