su kaçağı tespiti , su kaçağı bulma , Cihazla su kaçağı bulma


  • Anasayfa
  • su kaçağı tespiti , su kaçağı bulma , Cihazla su kaçağı bulma

SU KAÇAĞI BULMA

Su Kaçağı Bulma sorunlarına artık son. Uzmanlarımız su kaçağı tespiti için kameralı sistemler kullanmaktadır sizlere böylelikle daha iyi yardımcı olabilecekler. Ekibimizin su kaçağı bulma hizmetleri arızalı bölgeleri kamera ile kontrol etikten sonra su kaçağını bulmasıdır. Tespit edilen  bölgeye profesyonelce tamir yapılarak sorunların giderilmesi. Altyapı Tesisatı su kaçağı bulma çözümleri için gerekli tüm cihazlar mevcuttur. Meydana gelen su kaçağı problemleri  su sızıntılarının tespiti ardından onarımını sağlamaktadır.

SU KAÇAĞI BELİRTİLERİ NELERDİR?

Gelen su faturalarınızın fazla gelmesiyle oluşan sorunlarınızdan oluşabilir,

Evinizde olmayan böceklerin bir anda çoğalmasından,

Duvarlarda ve parkelerde oluşan rutubet ve ıslanma gibi şikayetlerinizde,

Tavanınızda bulunan rutubet ve sararmalar hala devam ediyorsa,

Musluk kapalıyken su saatinin dönmesi ve benzeri gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Su kaçağı sorunları meydana gelebilmektedir. Su kaçağı sorunu anlaşılmadan önce tespit edilmesi, sorunun daha fazla büyümemesini önlemek sizin açınızdan daha iyi olur.

SU KAÇAĞI BULMA YÖNTEMLERİ?

  1. Eski usül yöntemlerle su sayacından başlayarak ya da sorunlu bölge bulunup damlama yapan ya da kabaran bölgelerin rastgele kırılması.(günümüzde kullanılan ve tercih edilen yöntem olmamakla birlikte bir çok amatör su tesisatçısı tarafından kullanılmaktadır.)
  2. Akustik dinleme vasıtasıyla su kaçağı bulma
  3. Sorunlu bölgede en çok rutubet olan noktayı tespit edip su kaçağını bulma
  4. Termal kamera vasıtasıyla sıcak su sızıntılarını bulma
  5. Kameralı cihazlar yardımı ile pimaş hattına kamera gönderilerek sorunlu bölgenin görüntülenip su kaçağı bulma

SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR?

Tesisat borularında su kaçağı sorunu var diye düşünüyorsanız eğer verdiğimiz bilgilerle sizlere yardımcı olabilmek için ip uçlarını takip ederek yola çıkıp sorunlu bölgelere müdahale yapmak daha kolay olacaktır. Eğer sorunun soğuk su tesisatından kaynaklandığını düşünüyorsanız, dairenizin ana vanasını kapatarak uzun bir süre bekleyiniz. Su kaçağı bulma, alt komşunuzun tavanından su sızmasına sebep olabilir. Vananın kapatılmasına rağmen su sızıntısı hala devam ediyorsa, müdahale  edilmesi gereken yerin sıcak su borularından kaynaklanıyor diyebiliriz. Su kaçağı sorununu çözmek için kombiye ait sıcak su vanası kapatılır. Yapılan işlem olumlu sonuç vermiyorsa ve atık su hattında su kaçağı olabileceğini tahmin ediyorsanız, sorunlu olabileceğini düşündüğünüz pimaş borularını bir ya da iki gün kullanmamalısınız. Kameralı sistemlerle borularda su kaçaklarını doğru tespit ederek doğru müdahale edilmesi sonucunda Altyapı Tesisat yetkilileri, su kaçaklarında sizlere her zaman yardımcı olacaktır.

GİZLİ SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR?

Su Kaçağı tüm tesisat esnasında gelebilen sorunlardan bir tanesidir. Meydana gelen bazı durumlarda gizliliğini saklar. Bu gibi gizli su kaçaklarında genellikle alt komşunuzun şikayetiyle ortaya çıkar ve sizde bu nedenle rahatsız olabilirisiniz. Eğer binanız yapım aşamasında ise temiz su tesisatları duvarların içine gizlenir. Gizlenmiş olan bu boruların aralarında kaçak sorun meydana gelebilir. Bu gibi sorunları ortaya çıkaran alt komşunuzun tavanıma su sızıntısı olduğu şikayetidir. Bu gibi sıkıntılar hem sizi hem de komşunuza rahatsızlık verir. Bu gibi sorunlarla karşılaştığınız taktirde vakit kaybetmemeniz daha güvenli olur hemen uzman bir su kaçağı firmasına danışın. Günümüzün çok sayıda teknolojik yeniklerle çalışan bir çok su kaçağı bulma firmaları bulunmaktadır. Bu gibi firmalar kazı işlemleri yapmadan ekonomik olarak su kaçak sorununu bulabilirler.Kullanılan modern aletler, dedektörlü yer tespit cihazı, robot makine, kameralı görüntüleme cihazları ve akustik dinleme özelliğine sahip olan bu cihazlar belirttiğimiz sorunları ve bu işi yapan ustaların işlerini bir hayli basitleştirmektedir. Yukarıda yazdığımız modern aletler vasıtasıyla yaşam alanlarımızda ki tüm tesisat sisteminiz  görüntülenebilir ve gizli su kaçaklarının yerleri rahatlıkla bulunabilir.

CİHAZLI SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR?

Cihazla su kaçağı bulma işleminin belirtilerinde faklılıklar olabilmektedir. Örneğin; pimaş hatlarında ortaya çıkan su kaçağının renginden veya kokusundan anlayabilirsiniz. Bu şekilde su kaçağı bulunabildiği gibi, modern teknolojinin eşliğinde gelişen cihazlar sayesinde su kaçaklarının tespit edilebilmesi mümkündür.  Artık günümüzde amatör su tesisatçıları harici tüm su tesisat firmaları su kaçağı bulmak için çeşitli cihazlar kullanmaktadır. Bunlardan bazılarına örnek verecek olursak.

  1. Termal Kamera; Çok sık kullanılan cihaz olmamakla beraber, bir hayli önemli ve teknik bir cihazdır. Kullanıldığı alan ise kombi ve sıcak su pimaş borularında oluşan su kaçaklarının yerini noktalamak için kullanılmaktadır. Bununla birlikte en sık kullanılan akustik vb. gibi cihazlar kadar sık kullanılmaz ve net sonucu göstermez. Sadece yardımcı bir alet olarak kullanılmaktadır. Öncelikle sorunlu bölge bulunur. Ardından akustik dinleme yöntemi devreye girerek sorunun çözümü gerçekleşir.
  2. Akustik Dinleme Cihazı; Profesyonel anlamda çalışan şahısların yada firmaların su kaçaklarını tespit etmek için en yaygın kullandığı aletler, akustik dinleme cihazlarıdır. Diğer her yöntemden üstün diyebiliriz. Modern cihaz ve işinin ehli usta ile birleşince hata payı neredeyse yok denecek kadar başarılı sonuçlar verir. Sıcak yada soğuk su ayırt etmeksizin her türlü su kaçağını bulabilecek donanımdadır.
  3. Nem Ölçer; Yukarıda belirttiğimiz termal kamera cihazı gibi nokta atışı yapamamaktadır. Problemli bölgenin keşfedilmesini ve bulunmasına yardımcı olur. Tek başına noktasal olarak hatalı bölgeyi bulamaz, yardımcı cihaz olarak kullanılmaktadır. Su ile temas içerisinde bulunan yerlerin 4 cm derinliğe kadar erişebilen nem ölçer makinesi, nem seviyesini ölçüp sorunlu bölgeyi bulmak için uygulanır.

Kaynak: http://www.su-kacagi.gen.tr

su kaçağı tespiti , su kaçağı bulma , Cihazla su kaçağı bulma ile Benzer Yazılar:

8 Kasım 2018 Saat : 1:02
  Genel

su kaçağı tespiti , su kaçağı bulma , Cihazla su kaçağı bulma Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari