Timsahlar Gözlerini Açmaya Başladi


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Heykel’deki tarihi binasında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, devir teslim protokolü imzaladı. Protokole göre, Timsah Arena ve çevresindeki tüm alanlar Bursaspor’a 10 yıllığına kiralanırken Bursaspor’un Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda her ay için 60 bin TL ödeyeceği bildirildi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, törende şunları söyledi:

“Hedefimiz hem Türkiye’de hem Avrupa’da güçlü Bursaspor’un oluşması. Bu hepimizin görevi. İstanbul’dan sonra ekonomide en güçlü ikinci kentiz. Bu kente tahta sandık ve bavullarıyla gelip bugün binlerce fabrika sahibi olan iş adamlarının da kulübe sahip çıkmalarını istiyoruz. Takımı güçlendirip Avrupa şampiyonluğunu, Bursaspor ile yeniden yakalama hedefi var. Yeni sezonda maçlar burada oynanacak. Avrupa standartlarındaki stadı tertemiz devrediyoruz. Localardan, kafeteryalara, restoranlara, otoparklara, reklam panolarına kadar her şey Bursaspor’un. İsim hakkından büyük gelir sağlayacak. Tüm kurumlarımız localarını alıp, kombinelerini alırsa takıma katkı sağlamış olur. Top sahasından stada geçiyoruz. Yeni statlarda Avrupa’da yer bulunamıyor. Bursaspor’un alamayacağı futbolcu olmayacak. Açılışın dünya çapında olmasını, bizle beraber Cumhurbaşkanımız da istiyor. Açılış organizasyonunu belediye olarak biz üstümüze alıyoruz. Şu an Barcelona gözüküyor.”

Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, gururlu olduğunu vurgularken şunları söyledi:

“Bugün gerçekten tarihi olay. 20 yıldır konuşulan borçlar artık konuşulmayacak. Devirle kalıcı gelirler, ivme kazanacak. Devredilen stadı en iyi şekilde değerlendirip maddiyata çevireceğiz. Çalışmalarımıza başladık. Başkanımız Altepe, benzinlikle ilgili çok yardımcı oldu. Sabırlı olursak ileriki zamanlarda ve yıllarda, hem ekonomik, hem de sportif alanda şampiyonluklar gelecektir.”

Timsahlar Gözlerini Açmaya Başladi ile Benzer Yazılar:

11 Şubat 2015 Saat : 7:06
  Genel

Timsahlar Gözlerini Açmaya Başladi Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
reklam
Smart Backlink
reklam
reklam

Son Yorumlar

Seo firmalar

seo firmalari